Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Klasické klenby sluší i argentinské novostavbě

Info ikona
Dům pod klenbami

Klenby, které se dřív tak hojně v architektuře vyskytovaly, dnes téměř vymizely. Dokážou přitom definovat prostor zcela jiným způsobem, mají skvělé statické vlastnosti, odolají i ve vlhkém prostředí a milovníci kvalitní hudby ocení perfektní akustiku.

Terezie Benoni | 26. 10. 2020

Dům Rodney se nachází ve městě Villa Elisa, 45 km od hlavního argentinského města Buenos Aires. Dům se nachází na okraji pozemku a je vzdálený od okolní infrastruktury. Díky tomu je obklopený zahradou a disponuje naprostým soukromím. Stavbě dominují dva základní prvky. Prvním je sokl domu, který dům usazuje a spojuje ho se zemí, druhým prvkem jsou klenby domu podepřené železobetonovými nosníky ve tvaru Y. Autory originální stavby, která je neustále zalita denním světlem jsou architekti ze studia BAAG.
 

Galerie: Dům pod klenbami
Mohlo by se vám líbit

Klenby určují jednotlivé zóny

Společné části domu mají masivní prosklení po celé délce. Většina skleněných ploch se dá navíc otevírat a exteriér tak může být plně spojený s interiérem. Ložnice se nachází v první klenbě a přímo na ni navazuje nádvoří s uklidňujícími vodními prvky. Jezírko v interiéru vytváří příjemné vlhké klima. Další dvě klenby vymezují prostor přímo provázaný se zahradou. Na velkém prostoru je zde kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Poslední klenba zakrývá kancelář, která je od veřejného prostoru oddělena cihlovou zdí.
 

Mohlo by se vám líbit