Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Panelákovému bytu v Kobylisích po důkladné rekonstrukci dominuje korek ve všech podobách

Info ikona
Korek

Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích prošel celkovou rekonstrukcí. Nutná byla výměna rozvodů, kompletní úprava dispozice koupelny, kuchyně a povrchů stěn i podlah. Jak se podařilo zakomponovat přírodní korek, který je milovaným materiálem majitele bytu?

Terezie Benoni | 19. 01. 2023

Na ploše 78 m² si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu. „Objevuje se na podlahách téměř celé plochy dispozice. Velkoformátová plovoucí podlaha z přírodního korku s odolnou povrchovou úpravou vnesla pro byt v panelovém domě nejen estetické sjednocení ale i další výhody – vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti,“ popisuje architektka Katarína Varsová, pod jejímž vedením studio Formafatal důkladnou rekonstrukci provedlo.

Galerie: Byt plný korku
Mohlo by se vám líbit

Korek, kam se podíváš

Korek se propisuje také na stěně koupelny, kde se kolečková korková mozaika stala zajímavým, ale nevtíravým detailem vedle jednoduchého obkladu z velkoformátové šedivé keramiky. Úpravou půdorysu koupelny a přesunem pračky do samostatné niky v předsíni se podařilo umístit v koupelně nejen vanu ale i sprchový kout,” pochvalují si autoři projektu. „Úprava dispozičního řešení kuchyně přinesla propojení obývacího prostoru s jídelním stolem a samotným koutem s kuchyňskou linkou. Tato je tvarově i materiálové jednoduchá, poskytuje však maximální možnou úložní plochu a taktéž i komfortní prostor pro majitelovu zálibu ve vaření a dobrém víně.“ Nad jídelním stolem visí korkový lustr z dílny designéra Benjamina Huberta, vyroben ze zbytků korkové drtě vzniklé jako odpadní materiál při výrobě korkových zátek pro víno. V předsíni uvítá mobilní stolička z přírodního dřevěného špalku a nika na klíce či připíchnuté odkazy s korkovými zády. Celý prostor se dále nese v bílé barevnosti kombinované se světle šedými odstíny na zabudovaných nábytkových prvcích.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku