Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Katka a Honza se rozhodli svůj dům spálit na uhel

Info ikona
Dům v Pyšelech

Milovníci vaření, bylinek, zvířat i dětí. Pro ně navrhli Mjölk Architekti dům, který je obložený opalovanými prkny. Proto si už při svém vzniku dům vysloužil přezdívku „uhlík“.

Terezie Benoni | 11. 03. 2023

Rodinný dům navržený českým ateliérem Mjölk Architekti je obložen svislými dřevěnými prkny, které byly jen mírně spáleny, a exteriéru dodávají více tónový vzhled, který se liší od světle hnědé po černou. Dvoupodlažní dům se nachází ve venkovském městě Pyšely, 18 km jižně od hlavního města České republiky. Třípokojový dům je obklopený zahradou. V domě žijí mladí manželé se třemi syny, psem a kočkou.

Galerie: Dům v Pyšelech
Mohlo by se vám líbit

V kontaktu s okolní přírodou

„Jednoduchý dům o rozměrech 10,5 x 7 m vyrostl v rovné otevřené krajině v přímém kontaktu s okolními budovami. Hlavní pohled je otevřený na jih před blízkým lesem. Schodiště je umístěné v centru domu. Tím se jednotlivé místnosti oddělují, ale i propojují. V přízemí je místo oken řada otevíratelných skleněných dveří, které umožňují obyvatelům otevřít své obytné a jídelní prostory do exteriéru až ze tří stran,“ vysvětlují autoři projektu Mjölk Architekti. Studijní místnost je umístěna v zadní části obývacího pokoje, za kamny na dřevo, zatímco kuchyně je za jídelním stolem. V podkroví jsou dětské pokoje a ložnice.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku