Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Prvotřídní komfort teplé vody

Info ikona
STIEBEL ELTRON

Bez teplé vody si už zkrátka domácnost neumíme představit. Jaký vybrat ohřívač, aby sloužil desítky let, snadno se s ním manipulovalo a byl ve všech ohledech praktický?

Promotion | 6. 05. 2021

Výrobky značky STIEBEL ELTRON ohřívají vodu již téměř jedno století, které už desítky let vyrábí v Popradu. Při správném výběru se zásobníkové ohřívače stanou na dlouhé roky nepostradatelnou součástí vašeho domova bez ohledu na to, pro jakou technologii ohřevu se rozhodnete. STIEBEL ELTRON nabízí malé tlakové a beztlakové ohřívače o objemu 5 - 15 l, nástěnné zásobníkové ohřívače o objemu 30–200 l, stacionární ohřívače s objemem až 1000 l, průtokové ohřívače a tepelná čerpadla. Při vývoji ohřívačů je vynakládána maximální snaha o dosažení co nejlepších technických parametrů při zachování kompatibility s předchozími modely. Design přístrojů navrhují přední němečtí designéři, kteří zohledňují i praktické detaily, jako je usnadnění manipulace se zařízením při montáži. 

Elektrické závěsné ohřívače vody 

Mezi nosné produkty patří elektrické zásobníkové ohřívače o objemu 30 až 200 litrů, dodávané pod typovým označením PSH Trend. Tyto přístroje patří z pohledu energetické účinnosti ve své kategorii k absolutní špičce, což potvrdil i nezávislý test u německé zkušebny TÜV Rheinland. Ohřívače PSH Trend disponují izolací z tvrdé dvojsložkové PU pěny o tloušťce 48 mm. To může přinést uživateli roční úsporu oproti ohřívačům se slabší izolací téměř 700 Kč. Firma STIEBEL ELTRON získala jako první prestižní certifikát kvality pro smaltované produkty od Evropské komory výrobců smaltu EEA. Vnitřní nádrž je smaltovaná z obou stran, čímž je prodloužena její životnost. Na nádrž je poskytována zvýšená 5-letá záruka. 

Info ikona
STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla na přípravu teplé vody 

Tepelná čerpadla SHP jsou určená pro zásobování více odběrných míst teplou vodou a patří k nejefektivnějším zařízením na přípravu teplé vody. Při jejich vývoji byl kladen důraz na efektivitu, úsporu energie a komfort zákazníka. Vodu je možné ohřívat tepelným čerpadlem až na 65 °C a díky 70 mm silné izolaci a speciální konstrukci byla dosažena nadstandardně nízká tepelná ztráta v pohotovostním režimu. Tepelná čerpadla mají objem nádrže 220 nebo 300 litrů a jsou vybavena elektronickou regulací s LCD displejem.

Řešení pro různé zdroje energie i využití vzduchu

Speciální technologie umožňuje nastavení více možných teplot vody pro různé zdroje energie (nízký tarif, fotovoltaické systémy atd.). Varianta SHP-A Plus využívá jako zdroj energie pro tepelné čerpadlo vzduch z místnosti instalace. Minimální objem místnosti musí být 13 m3. Varianta SHP-F Premium umožňuje přivádět zdrojový vzduch pomocí vzduchových kanálů. Je možné využít odvětrávaný vzduch z ventilačního systému nebo přes stěnovou průchodku připojit zařízení na venkovní vzduch. Přístroje o objemu 300 l jsou nabízeny též v provedení s vestavěným trubkovým výměníkem napojeným na zdroj vytápění nebo na solární termický systém.