Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Hollywoodský dům, který byl domovem řady hvězd

Info ikona
Alex Zarour (Virtually Here Studios), ACME Real Estate

Nejeden dům v Hollywoodu se může pyšnit, že jeho pohostinnost využívaly skutečné hvězdy. Vzhledem k tomu, že vlastní často domů několik a často je mění, můžeme jednu adresu přiřadit hned k několika slavným jménům.

Terezie Benoni | 17. 01. 2023

Tradice bydlení v místě zvaném Hollywood Hills má víc než stoletou tradici. Právě v této vyhlášené čtvrti bydlely ty největší hvězdy filmového plátna. Jejich bydlení ale koresponduje s obyčejnými lidmi. Jsou zde domy krásné, vkusné a elegantní, ale také přeplácané a v lecčems nevydařené. Když byla na počátku 20. století založena velká filmová studia, dorazili do Los Angeles i umělci. Herci a manželé Douglas Fairbanks a Mary Pickford si v roce 1919 postavili palác v blízkém Beverly Hills a tím přilákali vlny kolegů. Nedaleko se zabydlela Gloria Swanson, Charlie Chaplin a Rudolpho Valentino. Dům, který dnes navštívíme obývala známá herečka Zooey Deschanel s manželem Bena Gibbardem, frontmanem kapely Death Cab for Cutie. Později se stal domovem herce Marka Ruffala, dnes zde bydlí anglický muzikant a člen kapely Arctic Monkeys Matt Helders.

Galerie: Na návštěvě v Hollywoodu
Mohlo by se vám líbit

Nestárnoucí klasika

Dům je zařízený v klasickém americkém stylu, kterému dominuje kvalitní na míru vyrobený dřevěný nábytek. Interiér hraje všemi barvami, ale dominantní barvou je bílá. Na jejím pozadí vyniknou pečlivě vybrané kousky nábytku i dekorací. Interiér není přeplácaný a působí svěžím dojmem. Na tři sta metrech obytné plochy je hned několik ložnic a koupelen, veliká kuchyně a pohodlné společné prostory. Nechybí nahrávací studio a ubytování pro hosty. Co je ale bezmála stejně důležité jako dům samotný, je jeho okolí. Veliká zahrada je rozdělená na odpočinkovou a pěstitelskou část s vyvýšenými záhony a kouzelným výhledem do okolních kopců.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku