Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

I v pronajatém bytě můžete vytvořit dokonalý domov

Info ikona
Útulný pronajatý byt

Slovenka Silvia žije v Praze už sedmnáct let. Je to rok, co se přestěhovala s přítelem do pronajatého bytu. Dotvořila ho podle své představy, aby jim bylo doma dobře.

Terezie Benoni | 21. 02. 2021

Jsem Slovenka žijící v Praze. Přestěhovala jsem se sem kvůli lásce. Pracuji v diplomacii jako manažerka, mám na starosti lidi, projekty a organizaci eventů,“ vypráví Silvia Skalická, která v Praze žije už sedmnáct let, ale v současném bytě, který s přítelem pronajala, bydlí přibližně rok. Byt byl sice opravený, ale úplně prázdný, takže na Silvii bylo ho zcela zařídit, aby jim bylo příjemně. Zkrátka vytvořit pocit domova. Jak se jí to podařilo?
 

Galerie: Útulný pronajatý byt
Mohlo by se vám líbit

Uklidňující prostor bez zbytečných předmětů

„Velkou část nábytku jsem si přinesla z předchozího bytu. Styl zařízení volím většinou podle konkrétního místa a toho, jak na mě působí. Hledám především soulad. V ideálním případě se charakter obydlí a nábytku v něm navzájem doplňují. Neinklinuji k žádnému konkrétnímu stylu, ale přitahuje mě umírněnost a neutralita. Baví mě věci, které mají patinu a které jsou nedokonalé a přitom krásné,“ vysvětluje Silvia, pro kterou je zásadní, aby prostor nebyl zahlcený zbytečnými věcmi, dalo se v daném prostoru odpočívat a zklidnit mysl. „Většina předmětů, které mám domě, kromě estetické stránky a nějakého praktického využití, vyvolává i určité emoce. O věcech mám předem konkrétní představu a hledám, dokud nenajdu. Osvědčili se mi menší obchody online, nabízejí méně okoukané kousky. Věci se u nás mění, nemám ráda stálost a uniformitu.“
 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Silvia Skalická (IG SimplySilvy)