Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Mariana Prachařová nás pozvala na návštěvu svého zbrusu nového bytečku

Info ikona
Mariana Prachařová nás pozvala na návštěvu svého zbrusu nového bytečku

Je to teprve dva týdny, co se Mariana přestěhovala do nového pražského bytu. Teprve je ve fázi zabydlování, ale už teď je jasné, že tu vytvoří útulný domov.

Terezie Benoni | 18. 03. 2021

„Zařídila jsem si stěhováky, vše si sama zabalila, u stěhování ten den se mnou byla moje kamarádka a pak jsem si to zase tak nějak všechno vybalovala a zabydlovala sama. Samozřejmě jsem musela předat starý byt, zařídit věci ohledně změny adresy, převodu elektřiny a tak, to jsou takové ty nepříjemné a otravné záležitosti, co člověk musí zařídit, ale dá se to samozřejmě zvládnout,“ popisuje Mariana události posledních týdnů. Ačkoli ji kamarádi i rodina nabízeli pomoc, raději si vše udělala po svém. Šestadvacetiletá herečka a zpěvačka vyměnila byt na své milované Letně za jiný. „Začínala jsem ve spolubydlení s kamarádkou a kamarádem, co se známe už od základní školy, potom jsem odjela na delší dobu do Ameriky, takže jsem byt pustila, po návratu byla zase chvíli doma, a pak se rozhodla bydlet úplně sama. Našla jsem si byt na Letné, kde jsem byla dva roky a teď jsem ho vyměnila za tenhle, který je ale pořád na mojí milované Letné.“

Galerie: Nové bydlení Mariany Prachařové
Mohlo by se vám líbit

Stromový dům nabízí nečekané pohodlí a jedinečný výhled

Stromový domek vyrostl nedaleko norské Oddy. Odvážný projekt měl za cíl postavit jednoduchou stavbu pouze na jednom stromě.
mariannebydleni.cz

Barev se nebojí

„Hodně jsem řešila interiér se svojí mamkou a kamarádkou, po které jsem vlastně byt převzala a která má úžasný vkus. Nebylo tu tedy zas tolik práce s tím, jak prostor vyřešit, spoustu nábytku mi tu vlastně i sama nechala, takže já jen převezla to důležité z předchozího bytu a už jsem si to tady potom ladila podle sebe,“ vypráví Mariana. „Mám ráda útulno, žádné prázdné a studené prostředí, takže je to takový barevný boho styl, jestli se to tak dá nazvat. Je to mix všeho možného a důležité jsou hlavně dekorace. Předchozí byt byl spíš sladěný do černobílé, ale teď jsem si řekla, že chci změnu a vnést do bytu trochu veselejších barev. Důležité jsou pro mě dekorace. Já jim říkám lapače prachu, protože jsou většinou k ničemu, ale hezky vypadají a zútulní prostor,“ směje se. „Nakupuji všude možně. Nejčastěji ale u mě najdete značky IKEA, Mobelix, Bellarose, Bonami, H&M Home, nebo drobnosti z designových obchůdků jako třeba Cover na Letné. Potřebuju domů vejít, cítít příjemnou vůni a energii, mít zabydlený a zaplněný prostor. Mám hodně ráda dřevo, to mě uklidňuje, takže dřevěné parkety jsou něco pro mě!“

Mohlo by se vám líbit

Styl 50. let znovu ožívá v bytě mladého páru

Katharina s Romanem, kocouři Teddy a Jimmy, spousta rostlin a poklady z blešáků. To jsou naši dnešní hostitelé v jednom stylovém bytě v německém Norimberku.
mariannebydleni.cz
Mohlo by se vám líbit

Milovnice skandinávského stylu přestavěla byt z 80. let

Zveme vás do severního Rakouska, kde najdeme byt, který dokonale splňuje skandinávské hygge. Představu o životě v pohodlí a harmonii, za použití přírodních materiálů.
mariannebydleni.cz