Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Minidomek, který nabízí dokonalé pohodlí

Info ikona
Domek v lesích

Zapomenout na každodenní starosti a k tomu být v bezprostředním kontaktu s přírodou. To jsou základní ideály, se kterými architekti navrhli mini domek, který nabízí dokonalý digitální detox.

Terezie Benoni | 18. 04. 2021

Pouhých patnáct metrů čtverečních vám může stačit k dokonalému odpočinku. Společnost CABN se rozhodla vytvořit prototyp chatky, která se dá snadno přemisťovat a svým obyvatelům nabídne dokonalý požitek z okolní přírody. Cílem bylo vytvořit malý, udržitelný, maximálně ekologický domek, který nabídne dokonalý únik před okolním rušným světem. Jediné, co zde určitě nenajdete, je wifi. A to je dobře.

Mohlo by se vám líbit

Uprostřed lesů

Tuto mini chatku najdeme v jižní Austrálii v oblasti zvané Adelaide Hills, méně než hodinu jízdy od města Adelaide. Nachází uprostřed téměř dvou set akrové volné krajiny plné stromů a křovin. Tato oblast sousedí s chráněným parkem, který se může pochlubit neuvěřitelnými turistickými stezkami, potoky, přehradami a úchvatnými scenériemi. Hlavními použitými materiály je dřevo, ocel a sklo. V interiéru chatky nechybí dostatek úložných prostor, postel s pohodlnou matrací, kuchyně a plně fungující koupelna s WC. Veškeré použité technologie maximálně šetří přírodu tak, aby ji člověk svým pobytem nijak nezatížil.

Lead Designer: Michael Lamprell
Builder: Jake Laidlaw

Galerie: Domek v lesích
Mohlo by se vám líbit