Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Osobitý pařížský byt odráží povahu svého majitele

Info ikona
Osobitý pařížský byt odráží povahu svého majitele

Moderní, stylový, barevný, esteticky dokonalý. Takový je interiér tohoto bytu, který si zařídil osobitý zakladatel značky pánského oblečení Insima Paris Raphaël Simacourbe, pro kterého je design víc než důležitý.

Terezie Benoni | 23. 01. 2022

Digitální tvůrce, influencer a zakladatel značky pánského oblečení Insima Paris, Raphaël Simacourbe je muž, který dělá snad úplně všechno. Nyní pozval Westwing do svého nového pařížského bytu, který právě zařídil. Je zde na každém kroku znát jeho výrazná osobitost. Směsice stylů, materiálů a barev ale působí harmonickým dojmem a je vidět, že majitel interiéru nad každým detailem pečlivě přemýšlel. S dekoracemi ani s nábytkem to nepřehnal. Jednotlivé prvky tak vyznívají jako umělecké předměty. Přesto je byt zcela praktický a dokonale zařízený pro každodenní život.

Galerie: Pařížský byt Raphaëla Simacourbe
Mohlo by se vám líbit

Umění každodennosti

„Překvapilo mě, že v bytě o obytné ploše 65 m² (se sedmi velkými okny) je tolik světla, které nabízí různé perspektivy a tolik možností,“ pochvaluje si Raphaël. Svůj byt naplnil oblíbenými designovými kousky, stěny zdobí zajímavé obrazy, záležet si dal na pečlivém výběru svítidel. Všechny místnosti se nesou v elegantním duchu. Ani kuchyň a koupelna nejsou výjimkou. Také těmto místnostem dominuje dřevo a zlaté akcenty. Místo klasických dveří do koupelny se rozhodl, že raději zvolí posuvné dveře, aby v chodbě bylo více místa. Aby se vyhnul klasickým skleněným dveřím, Raphaël nechal vyrobit originální vitráž, která připomíná Mondrianovy obrazy. „Nechtěl jsem klasickou technickou koupelnu, proto jsem vybral keramiku s mramorovým efektem a skříňky z ořechového dřeva. Vše doplňují měděné kohoutky, a tak ladí i se zbytkem bytu a všechno do sebe hezky zapadá.“

 

instagram.com/rsimacour

Mohlo by se vám líbit