Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Jak zabydlet dům? Tyto detaily nejvíce pomohou

Info ikona
Prázdný nezabydlený interiér působí jako z jiného světa. Holé stěny, trčící kabely, ozvěna, často i prach a nepořádek. Jak nový dům rychle zabydlet?

Prázdný nezabydlený interiér působí jako z jiného světa. Holé stěny, trčící kabely, ozvěna, často i prach a nepořádek. Jak nový dům rychle zabydlet?

Promotion | 4. 05. 2022

Věnujte pozornost oknům

Doslova divy s interiérem udělá dekorativní zastínění oken. Protože jsou okna skleněná, skvěle odráží zvuk a mají tedy velký vliv na ozvěnu v interiéru. S tou si poradí například designové plisé žaluzie, které vyplní celou tabuli okna a žádný zvuk se již od skleněné tabule neodrazí.

Kromě toho nezastíněná okna působí studeně a prázdně. Navrtejte nad ně proto garnýž, pověste moderní záclonu a dekorační závěs. Již tímto krokem se interiér výrazně zútulní. Vyhráno ale ještě není.

Detaily kolem elektřiny

V nových domech ještě často zcela chybí, ve starších domech mohou být zažloutlé a nevzhledné. Mluvíme o zásuvkách, vypínačích, různých skříních s rozvaděči apod.

Za běžných okolností jde o vybavení, které v domácnosti ani nevnímáte. Pokud ale chybí, nebo nejsou v odpovídající kondici, najednou interiér působí nedodělaně, resp. opotřebovaně.

Pokud tedy cokoliv v tomto ohledu není v pořádku, napravte to. Vzhledu jednotlivých místností tento krok výrazně pomůže.

Nezapomeňte na světla

S elektřinou souvisí také osvětlení, nicméně zde již situace není tak jednoduchá jako v případě zásuvek a vypínačů. Přestože i u nich lze koupit designové varianty, zpravidla kupujeme takové, které budou v interiéru působit nenápadně.

Osvětlení je ale nedílnou součástí designu interiéru, často jde dokonce o dominantní prvek místnosti. Musíte mu proto věnovat zvláštní pozornost. Rozmyslete si, zda vsadíte na jeden dominantní lustr, nebo modernější decentralizované osvětlení v podhledech a nábytku či na bodová světla, stojací lampy apod.

Vybavení s promyšleným konceptem

Také u nábytku můžete myslet na detaily. Pokud dáte interiéru domácnosti jasný koncept, bude výsledek působit mnohem lépe. Pokud například garnýže máte černé, je vhodné, aby černé bylo i nábytkové kování (madla, úchytky, háčky kliky dveří…). Minimálně v rámci jedné místnosti byste měli vsadit na jednotnou barvu dřeva a vhodně zkombinovat nábytek a podlahu.

Nábytek ve stylu „každý pes, jiná ves“ působí nejen neharmonicky, ale i u dražších kousků může vyvolat dojem provizoria či levného řešení z nouze. Promyšleným postupem můžete naopak i s levnějšími kusy nábytku docílit luxusně vypadajícího interiéru.