Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Poradna

Dopřejte si alespoň jeden den v týdnu snídani do postele. Bez čeho se neobejde?

Info ikona
Dopřejte si alespoň jeden den v týdnu snídani do postele. Bez čeho se neobejde?

Koukat na filmy, pracovat, stonat, užívat si čas s blízkými. To všechno můžete z pohodlí své postele. A bez nějakého toho občerstvení nebude pohoda dokonalá. Jak si alespoň jednou týdně dopřát dlouhou snídani do postele?

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 22. 05. 2021

Zná to každý z nás. Někdy se prostě z té vyhřáté postele nechce. Jestli si chcete alespoň o chvilku postelovou pohodu protáhnout, připravte si snídani do postele. Zásadní není ani tak hezký hrnek na kávu, praktický držák na tousty, nebo sedátko na vajíčko. Bez čeho se snídaně do postele neobejde, je vhodný tác, na který si všechny ty dobroty naskládáte. Z čeho budete moc vybírat?

Info ikona
Dopřejte si alespoň jeden den v týdnu snídani do postele. Bez čeho se neobejde?

S nožičkama nebo bez?

Před koupí ideálního podnosu budete stát před zásadním rozhodnutím, zda chcete tác bez nožiček, nebo raději na nožičkách. Promyslete také, jestli nakupujete jen pro sebe, nebo pořídíte rovnou dva. Typický postelový tác je ten na nožičkách, které jsou buď pevné nebo sklápěcí. Výhodou těchto táců je, že jsou stabilní, můžete se k nim pohodlně usadit a najíst se. Jde to samozřejmě i bez nich, ale výhodou vyvýšeného tácu je to, že je nad úrovní okolních dek, a tak minimalizujete případné škody. Myslete také na to, jak často budete podnos používat a kde ho uložíte. V tomto ohledu se ten se sklápěcími nožkami jeví jako praktičtější, protože zabere méně místa. Podnosům by neměly chybět pevné úchyty pro snadnou manipulaci a také vyvýšený okraj, který zabrání jakýmkoli nehodám.

Dřevo, plast, keramika a mnoho dalších

Nebudete vybírat jen ze spousty tvarů, ale také materiálů. Nejlevnější kousky jsou ty plastové, dají se sehnat i keramické nebo plechové. Mezi nejoblíbenější patří dřevěné či proutěné. Pak už záleží jen na vás, jakému stylu dáváte přednost a kolik chcete do vybraného podnosu investovat. Jejich cena se pohybuje od pár set korun v klasických řetězcích či e-shopech, až po tisícové částky za krásné kousky z originálních kusů dřeva, které jsou samy o sobě dekorativním kouskem v domácnosti. Pro velmi hladové strávníky můžete klasické podnosy nahradit stolkem na kolečkách, na kterém si snídani přivezete a budete si na chvilku připadat jako v hotelu.

Z postele až na oběd

Home office dostal v minulém roce zcela nový rozměr a může ho využívat alespoň částečně mnoho z nás. Proč si den, kdy se nemusíme honit do práce, neudělat maximálně pohodlným. Neexistují pouze snídaňové podnosy, ale stejně vypadající stolky na notebook. Výhodou je, že na pevném podnose se počítač nepřehřívá, pohodlně se obsluhuje a stolky s naklápěcí plochou jsou dokonce ergonomické. Kromě místa na počítač mohou mít tyto stolky také zabudované odkládací místo na sklenici či hrnek, aby nehrozilo vylití nápoje.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion