Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Květiny nepatří jen do zahrad: Objevte, jak můžete s květinovými motivy proměnit svůj domov v zelený ráj plný krásy a harmonie

Nechte se unést kouzlem květin a přeneste kousek přírody přímo na stěny vašeho domova! S těmito triky se vaše domácnost stane místem plným svěžesti a útulna.

Terezie Benoni | 16. 04. 2024

Milujete ten pocit, když se procházíte přírodou, všude vidíte rozkvetlé stromy a květiny, slyšíte zpívat ptáky, cítíte svěží vzduch a ve větvích pofukuje lehký vánek? Přesně takový osvobozující pocit si můžete přenést i do vašeho domova. Proměňte jednobarevné unylé stěny v rozkvetlou louku, relaxační zelenou oázu nebo nespoutanou džungli. Probouzejte se do svěží zeleně, sprchujte se v divoké džungli a odpočívejte v rozkvetlé zahradě plné květin. Oblékněte vaše stěny do rostlinných motivů, které navodí ten pravý pocit útulna a vy si tak budete připadat jako v ráji. S keramickými obklady s celoplošným květinovým vzorem bude taková proměna vašeho interiéru úplná hračka.

Galerie: Květinové obklady

Čtěte také: Babiččiny zaručené fígle: Jak chytit myš, zaplašit moly a vyčistit raz dva mastné fleky na oblečení

Naši předci místo chemie raději sáhli po tom, co našli ve spíži nebo na zahrádce. Věděli, proč to dělají. Mnohdy ty nejjednodušší věci totiž dokážou zatočit jak s domácími škůdci, tak nevyčistitelnými skvrnami.

Rozkvetlé stěny do každé místnosti

Zútulněte si váš domov tak, abyste se v něm cítili příjemně a uvolněně. Volit můžete velké, výrazné exotické květy nebo jemné květinové vzory, které dodají prostoru subtilní nádech romantiky a vy si tak budete připadat, jako byste se právě ocitli na rozkvetlé louce každý den. Velkoformátové květinové vzory působí jako tapety a každá místnost se s nimi promění v designový skvost, který podpoří to, jak se právě chcete cítit. Do obýváku, haly nebo chodby se nebojte sáhnout po výrazných motivech divoké monstery nebo barevných exotických květech. Naopak do ložnice je lepší sáhnout po jemných kvítkách, které navodí relaxační a harmonickou atmosféru, vybízející k odpočinku. Jak květinové dekory do interiéru vůbec začlenit a s čím je kombinovat? Budete překvapeni, jak je to jednoduché! Květinové obklady plné pestrých barev umístěte vždy pouze na jednu stěnu v místnosti a doplňte je jednobarevnými obklady nebo výmalbou v přírodních tónech krémové, pískové nebo hnědé. Skvěle s květinovými vzory funguje i design dřeva nebo kamene, který ještě více umocní pocit, že se právě nacházíte v přírodě. Nebojte se sáhnout ani po výrazné tmavě modré, cihlové nebo žluté barvě, které dodají interiéru nevšední nádech a posunou ho směrem k luxusu. Nadčasovou kombinaci tvoří samozřejmě bílý obklad s jemným květinovým dekorem a dlažbou v designu dřeva – takovou koupelnu nebo třeba ložnici ocení především ti, kteří touží po interiéru plném klidu a pohody.

Čtěte také: Geniálně jednoduchý návod, jak si doma vytvořit originální skalku vznášející se na provázku

Pokud vám mech roste na zahradě, nemusíte ho sbírat v lese – i když šetrné odebrání potřebného kousku na vhodném místě neuškodí ani tam. Nechte ho přes noc za dveřmi nebo na balkoně, aby se z něj odstěhovali drobní živočichové a pak se s námi pusťte do vyrábění!
Zdroj článku

Související články

Poradna
Sex i zdravý odpočinek zabije nevhodně zařízená ložnice

Sex i zdravý odpočinek zabije nevhodně zařízená ložnice

Poradna
Průzkum odhalil, zda jsou línější muži či ženy a jak je to s úklidem v českých domácnostech

Průzkum odhalil, zda jsou línější muži či ženy a jak je to s úklidem v českých domácnostech

Poradna
Samolepící tapeta změní váš interiér za pár desítek korun, radí známá influencerka

Samolepící tapeta změní váš interiér za pár desítek korun, radí známá influencerka

Poradna
Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit

Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit