Přejít k hlavnímu obsahu
Poradna

Ze starého konferenčního stolku vyrobte originální domeček pro panenky

Info ikona
Ze starého konferenčního stolku vyrobte originální domeček pro panenky

Také se neradi loučíte se zachovalým starým nábytkem a raději vymýšlíte, k jakému účelu byste ho ve své domácnosti mohli ještě využít? Retro kousky, které vám dosud ležely na půdě, můžete jednoduše přetvořit ve stylový doplněk nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale také do dětského pokoje.

Terezie Benoni | 19. 10. 2021

Přemýšlíte, jak oživit dětský pokoj? Inspirujte se blogerkou a designérkou Zuzanou Kaščákovou, která zrenovovala starý konferenční stolek a proměnila ho v okouzlující domeček pro panenky. Nejprve stolku dopřála nový nátěr v něžném starorůžovém odstínu a poté ho doplnila o nezbytné příslušenství, které nesmí chybět v žádném příbytku.

Co budeme potřebovat:

  • smetáček
  • brusnou houbu
  • rukavice
  • univerzální vodou ředitelnou barvu
  • míchátko

 

Info ikona
Ze starého konferenčního stolku vyrobte originální domeček pro panenky

Jak na to?

V případě, že byl konferenční stolek delší dobu odložený na půdě nebo v garáži, nejprve ho omeťte od prachu a dalších nečistot. Nezapomeňte také odmontovat veškeré kování. Dále stolek zbruste od starých a nesoudržných nátěrů. Pokud je to potřeba, zbavte ho také mastnoty a omyjte nejprve mýdlovou a pak čistou vodou. Před natíráním nechte konferenční stolek zcela oschnout. Poté si připravte barvu, důkladně ji rozmíchejte a stolek natřete první vrstvou. Druhou vrstvu pak aplikujte s odstupem minimálně 4 hodin. Použít můžete například krycí barvy Balakryl UNI, která je vhodná pro různé typy povrchů (dřevo, kov, plast) a má atest na dětské hračky, takže je ideální volbou právě pro natírání doplňků do dětského pokoje. 

Pro malé i velké

Jakmile zcela zaschne i druhá vrstva nátěru, je domeček pro panenky téměř hotový. Zbývá ho už jen vybavit nábytkem. Zatímco z povrchu stolku se nabízí vytvořit prostorný obývák s jídelnou či kuchyní, šuplík můžete proměnit v útulnou ložnici, kde budou mít panenky klid pro odpočinek. A co s růžově natřeným stolkem, až děti ztratí zájem o hru s panenkami? Každá parádnice si z něj jistě s nadšením udělá toaletní stolek. A dětský pokoj se tak rázem promění v kadeřnictví či kosmetický salón.