Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Hlavním motivem rekonstrukce pražského bytu se stal červený puntík

Info ikona
Hlavním motivem rekonstrukce pražského bytu se stal červený puntík

Výrazné červené detaily, minimalistický design a interiér, který vás na první pohled zaujme. Nová realizace od ateliéru Archicraft ukazuje vysoký standard nájemního bydlení. Takto se dnes zařizují a vybavují kvalitní byty.

Terezie Benoni | 24. 05. 2023

„Přáním klienta bylo vytvořit tak trochu výstřední byt. Současně toužil po rozsáhlé knihovně na velké knihy,“ vysvětlují autoři projektu Lenka Bartoňová, Petra Dagan a Jan Tomáš Cieśla tvořící pod hlavičkou ateliéru Archicraft. V bytě je použito hodně netradičních prvků – červené baterie na umyvadlech, červené vypínače a další výrazné detaily. Dispozičně je v bytě navržen průhled z ložnice do obývacího prostoru, přesně tak jak si to přál majitel.

Galerie: Tečka jako dominanta pražského bytu
Mohlo by se vám líbit

Prostor pro velké knihy z antikvariátu

„Tento pražský byt měl být trochu „výstřední“ a dalším požadavkem investora byl i pohled z ložnice do koupelny. A posledním bodem zadání byla knihovna na velké knihy. Klient měl představu, že si v antikvariátu pořídí krásné velké knihy o Praze, o autech, o věcech, které má rád. „V ostatním už nám nechal hodně volnou ruku. Navrhovali jsme pro něj již dva byty, a tak máme jeho důvěru,“ doplňuje Tomáš Cieśla. Tlumená barevnost, v kombinaci s klasickou parketovou podlahou z dubu dávají bytu charakter útulného, domácího prostředí. Jednoduchý nábytek a klasické porcelánové vypínače a zásuvky: kombinace původních repasovaných dveří s moderními prvky přidávají špetku neokázalé jednoduchosti.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku