Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda a krása

Bez nich by nebylo nic – včely se postarají i o vaši krásu

Info ikona
včelí úly

Tyhle klíčové strážkyně přírody hrají obrovskou roli v celém ekosystému. I když je často bereme jako samozřejmost, jejich hodnota a důležitost je nedocenitelná. Nejen, že díky nim máme dostatek potravy, ale produkty, které včely vytváří, zázračně fungují i v kosmetickém průmyslu.

Promotion | 26. 06. 2023

Nová dimenze krásy

Určitě i vy vnímáte tíhu současnosti, ve které přihlížíme postupné devastaci naší planety. Snaha o udržitelný způsob života už pro naši společnost nepředstavuje pouhý trend, ale nutnost a převzetí zodpovědnosti. Ekologičtější myšlení se tak promítá do všech oblastí našeho života, včetně pečující kosmetiky, kterou každý den používáme. Složky, které nám nabízí sama příroda, se ukazují jako ty nejúčinnější. I proto se k nim rádi vracíme a vyhledáváme je.

Včely stojí hned za několika zázračnými produkty. Kromě medu produkují i mateří kašičku, včelí vosk, propolis, pyl nebo i včelí jed, které se chlubí neuvěřitelnými vlastnostmi. Med je nejen přirozenou hydratační látkou, ale díky svým zjemňujícím vlastnostem působí v boji proti pupínkům a podráždění. Má schopnost podporovat regeneraci a dokonce umí i jemně exfoliovat.

Info ikona
včela

Objevte sílu včelích darů pro krásu a zdraví pleti a vlasů!

Mateří kašička, která vzniká kombinací pylu, nektaru a enzymů v ústních žlázách včel, podporuje regeneraci pokožky. Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu v pleti, ale také se podílí na posílení vlasů, protože zlepšuje jejich strukturu a podporuje zdravý růst. Kromě toho obsahuje spoustu antioxidantů a vyživuje.

Propolis, neboli včelí pryskyřice, kterou včely sbírají z různých stromů a rostlin, obsahuje přirozené antimikrobiální sloučeniny, které pomáhají bojovat proti bakteriím, plísním a virům na pokožce. Je účinný při ošetřování nedokonalostí a podráždění. Dokáže vytvářet ochrannou vrstvu, díky které pak pleť nebo vlasy odolávají škodlivým vlivům prostředí.

Včelí vosk funguje jako přírodní zvláčňující látka a také jako přírodní emulgátor – dokáže spojovat oleje a vodu do stabilních směsí. Přispívá také k vytváření textur a fixací vlasů a zvyšuje také trvanlivost výsledných výrobků.

Přírodní kosmetika s včelím srdcem

Značka APIVITA (v překladu „život včely“), přírodní značka kosmetiky založená v Athénách v roce 1979 nabízí účinné přírodní produkty pro péči o obličej, tělo i vlasy. Jejich receptury využívají sílu řecké přírody a klíčové složky získané z významných včelích produktů a rostlin. V lékárnách Dr. Max pořídíte širokou škálu APIVITA produktů na obličej, tělo i vlasy, které stále rostou na oblibě. Teď v létě jistě oceníte i nabídku šetrných opalovacích krémů.

Info ikona
apivita

V ohrožení

Bohužel včely čelí mnoha hrozbám, které vážně ohrožují jejich populaci. Mezi ty hlavní patří používání pesticidů v zemědělství, úbytek přirozeného prostředí a ztráta biologické rozmanitosti, nemoci a parazité, změny klimatu a nedostatek vhodné potravy. Tohle všechno má velmi negativní dopad na včelí kolonie a může tak dojít i ke kolapsu jejich populací.

Důsledky úpadku včel by byly naprosto alarmující. Nejenže by jejich úhyn měl vážný dopad na světovou potravinovou produkci a biodiverzitu, ale i na ekonomiku a životní prostředí obecně. Proto je nezbytné, abychom všichni přijali odpovědnost a podnikli kroky k záchraně těchto pilných hrdinek. Existuje mnoho způsobů, jak jim pomoci. Preferujte a podporujte ekologicky udržitelné zemědělství, které minimalizuje používání pesticidů a poskytuje včelám dostatek přirozeného prostředí. Nebo založte včelí zahrady ve vašich zahradách a na střechách budov a poskytněte tak včelám vhodné místo pro život i získávání potravy.

Měření