Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda a krása

Dopřejte svým nohám pohodlí, jaké si zaslouží

Info ikona
barefoot

Na přehlídkových molech, tanečních parketech i v hledištích divadel téměř vždy převládají těsné baleríny nebo lodičky s nebezpečně vysokými podpatky. Pohled na ně je možná pěkný, mnohem méně příjemné je ale mít tyto boty na sobě. Zdraví nohou kvůli konvencím zkrátka ustupuje do pozadí.

Promotion | 7. 06. 2023

Módní i klasické boty nohám spíše ubližují  

Lodičky na vysokých podpatcích i obyčejné neforemné tenisky mají jednu věc společnou. Nedovolují vašim nohám přirozenou chůzi. Módní boty nohu omezují a jejich design nerespektuje přirozený tvar chodidla. Úzké špičky bot pak nutí prsty zbytečně se přizpůsobovat. Další komplikace způsobují i vysoké podpatky, které nohu dostávají do nepřirozené pozice vedoucí k častým bolestem nebo zraněním. 

Info ikona
barefoot obuv
Barefoot boty VIVOBAREFOOT Primus Lite III respektují přirozený tvar chodidel 

S konvenčními botami jsou zase spojená jiná úskalí. Tlusté podrážky se silným tlumením nohám při chůzi nedovolují pracovat tak, jak by měly, ve spojení s výrazným sklonem podrážky mezi patou a špičkou a umělou podporou nožní klenby navíc postupně ochabují svaly v noze. 

Těmto potížím se dá předcházet díky bosým botám od VIVOBAREFOOT. Barefoot boty totiž propojují veškeré benefity chůze naboso s ochranou poskytovanou kvalitní obuví. 

Barefoot obuv vám dopřeje komfort a pohodlí 

Barefoot boty na první místo kladou pohodlí vašich nohou a dobrý pocit při chůzi, proto nikde netlačí ani neomezují. Ultratenká třímilimetrová podrážka vám umožňuje spojit se s povrchem, po kterém chodíte, a nenarušuje nijak zpětnou vazbu o pohybu, která je potřeba pro správnou koordinaci.

Info ikona
barefoot
Baleríny VIVOBAREFOOT Jing Jing jsou vyráběné z prémiové kůže v malé rodinné manufaktuře v Portugalsku.

I když má podrážka jen zlomkovou tloušťku oproti běžným botám, je oděruodolná a má patentovanou ochranu odolnou proti propíchnutí. Boty navíc nemají umělou podporu nožní klenby ani jakýkoliv sklon mezi patou a špičkou. Nic vám tak nebrání užívat si přirozenou chůzi prospěšnou pro nohy, a to kdekoliv. 

Boty VIVOBAREFOOT vašim chodidlům poskytují maximální svobodu, jsou totiž zkonstruovány v anatomickém tvaru chodidla a špička boty je široká, takže i pro prsty zbývá dostatek místa. Nemusíte se tak už obávat bolesti ani deformací. 

Info ikona
barefoot
Polobotky VIVOBAREFOOT Ra III dopřejí pohodlí vašim chodidlům po celý den.

Sociální odpovědnost a rozsáhlá nabídka zboží jdou ve VIVOBAREFOOT ruku v ruce 

Řada oděvních firem se snaží především dosáhnout co nejvyššího zisku bez ohledu na důsledky. VIVOBAREFOOT uplatňuje jiný přístup. Při výrobě svých bot usiluje hlavně o udržitelnost a šetrnost k přírodě. Boty se tak vyrábějí zásadně ekologicky, a to buď z recyklovaných plastů, a nebo z přírodních a rostlinných zdrojů. Kůže, ze které jsou vyrobeny některé modely, má prvotřídní kvalitu a pochází z volně chovaného skotu. 

Respekt a šetrnost vůči životnímu prostředí ale nemají žádný vliv na rozmanitost nabídky. Na VIVOBAREFOOT najdete boty perfektně se hodící ke každé události.

Info ikona
barefoot
VIVOBAREFOOT Primus Lite Knit jsou vyrobené z recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Pro každodenní použití se nabízí pohodlné boty VIVOBAREFOOT Primus Lite Knit, na společenské akce jsou zase skvělé baleríny VIVOBAREFOOT Jing Jing, které kombinují komfort s elegancí. Pro klidné letní procházky pak mohou být perfektním společníkem sandály VIVOBAREFOOT Opanka Sandal III. VIVOBAREFOOT toho ale samozřejmě nabízí ještě mnohem více

Měření