Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

10 nesmrtelných kousků, které nikdy nevyjdou z módy

Chtěla byste investovat do kabelky, šperků či kousku oblečení od značky zvučného jména? V tom případě se nenechte unést aktuálními trendy a pořiďte si raději léty osvědčené klasiky, u kterých nehrozí, že budou za nějakou dobu zase "out". My vám přinášíme seznam deseti takových módních stálic.

Eliška Vrbová | 13. 02. 2019

Praktické a osvědčené kousky nemusí automaticky znamenat nudu. Kabelky ve stylu prošívané Chanel 2.55 na řetízku sice najdete v nejrůznějších obměnách snad úplně v každém řetězci. Ale vlastnit tu pravou s dvěma propletenými C, která se od února 1955, kdy byla představena, vlastně ani trochu nezměnila, to je teprve známka stylu. Hodnota této ikonické kabelky každý rok o 10 procent stoupá a předpověď praví, že by v roce 2028 měla stát přes 200 tisíc korun.

To samé platí pro Birkin Bag od Hermès, která je doslova celoživotní investicí. V následujících deseti letech by její hodnota měla vzrůst až o 300 procent, což pro rok 2028 předpovídá cenu 1,5 milionu korun. To z "birkinky" činí šestkrát výhodnější investici než je například auto Rolls Royce Phantom.

V průběhu času hodnota narůstá samozřejmě také u šperků a hodinek od Cartier či Rolex. Výhodnou investicí se pomalu, ale jistě, stávají také kousky od značek Gucci, Balenciaga, Valentino nebo Dior. V galerii si můžete prohlédnout všech deset kousků, které podle nás jen tak z módy nevyjdou.