Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

15 nositelných outfitů, které jsme zahlédli v ulicích Milána, Paříže a Londýna během fashion weeků

Info ikona
móda

K fashion weekům patří nejen přehlídky věhlasných módních domů, ale také street style. A tak každý rok napjatě vyhlížíme módní kreace, které ožívají v ulicích Londýna, Paříže, Milána nebo New Yorku, abychom následně zjistili, že většinu outfitů bychom v reálném životě neoblékli. Přesto i ve street stylu najdeme světlé výjimky, které dokazují, že stylová můžete být i v „normálních“ kouscích.

Titěrné páskové sandálky, sukně kratší než mini sukně nebo odhalená záda, za která by nám babičky vyhubovaly. Pokud bychom měli generalizovat pouliční styl během zimního kola fashion weeků, pak bychom ho popsali slovem – nenositelný (alespoň z pohledu našeho podnebného pásma). Jenže, ani v módě se zjednodušování nenosí, a tak je třeba přiznat, že street style v městech módy byl v letošním roce mnohem rozmanitější. Ano, byli jsme svědky odhalených outfitů, excentrických kombinací a odvážných barev, stejně tak jsme ale zaznamenali ženy, které během fashion weeků oblékly nositelné, a především pohodlné outfity. Pojďme si už jednou provždy přiznat, že po takové inspiraci ve skutečnosti prahneme.

Nositelné outfity, které jsme zahlédli v ulicích během fashion weeků

Ať žije nadčasovost

Jaro sice klepe na dveře, ale na příjemných dvacet stupňů si ještě pár týdnů počkáme. I proto jsme rádi, že módní inspiraci na předjaří a časné jaro můžeme čerpat právě z ulic Paříže, Milána nebo Londýna. Vybrali jsme pro vás outfity, které se skládají ze základních kousků šatníků a jsou živoucím důkazem, že i z "basic" kousků lze vytvořit módní symfonii. Tmavé i světlé džíny, saka, bílá trička, společenské kalhoty, svetry přírodních barev nebo kalhotové kostýmky – to je to, oč tu během předjaří běží. Kompletní inspiraci najdete v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit

Barevná a hravá Skandinávie! Inspirujte se street stylem z kodaňského fashion weeku

Časy, kdy Skandinávky nosily výhradně černou, béžovou a bílou barvu, odvál vánek Baltského moře. V současné době se Skandinávie zbarvila do pestrých vzorů, výrazných barev a divokých módních kreací. Pojďme se inspirovat hravou severskou módou a naučme se, že vrstvení a barvy dokážou proměnit nudný zimní šatník v hřejivou podívanou.
marianne.cz
Zdroj článku