Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

5 trendů pro podzim a zimu 2021: Prim hrají balonové rukávy, tartan a prošívání

Info ikona
Heureka

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a to znamená jediné – je nejvyšší čas na obměnu šatníku. Rozlučte se s letními šaty a přivítejte trendy pro nadcházející podzim a zimu. Jaké módní kousky by letos neměly uniknout vaší pozornosti?

Promotion | 24. 09. 2021

Balonové rukávy

Éra minimalismu nadobro skončila, vládu přebírají výrazné vzory, střihy a především balonové rukávy. Ty se objevují nejen na halenkách a šatech, pyšní se jimi také dámská trička, svetry nebo saka.

Balonové rukávy neboli puffy bývají zpravidla velké a nadýchané, takže opticky rozšiřují ramena. Pokud se tomuto efektu chcete vyhnout, zvolte raději takové rukávy, které začínají nabírat na objemu až pod rameny.

Dámská saka

I tento rok hledali módní návrháři inspiraci v pánském šatníku. Výsledkem jsou dámská saka s ramenními vycpávkami, která lichotí zejména ženám s většími boky a zadečkem. Na podzim se budou nosit rovná i vypasovaná saka z ovčí vlny a kašmíru, a to v neutrálních barvách, které lze snadno kombinovat. Outfit ozvláštníte trendy rolákem v sytém odstínu nebo zvonovými kalhotami.

Tartanová kostka

K podzimu už tradičně patří tartanová kostka. Pokud jste se jí ale dosud vyhýbala, tento rok by už ve vašem šatníku neměla chybět. Inspirujte se u anglických módních návrhářů, v londýnských ulicích nebo vyrazte do second handů, kde zaručeně narazíte na ty pravé tartanové poklady. Kombinovat je můžete jak s jednobarevnými kousky, tak s dalšími výraznými vzory – fantazii se meze nekladou.

Prošívaná bunda

Do zimního nečasu letos oblékněte prošívanou bundu, na kterou sázejí nejen menší designéři, ale také velké módní domy. Skvěle vypadá se sukní, šaty i s kalhotami, podle stylu k ní pak obujte buď chelsea boots, nebo elegantní kozačky. A pamatujte – čím objemnější, tím lepší!

Doplňky v zářivých barvách

S přicházející zimou je třeba šeď v ulicích trochu rozsvítit. Na pomoc si proto vezměte doplňky v zářivých barvách. Trendem pro letošní podzim jsou odstíny červené, zelené a žluté – v podstatě se stačí rozhlédnout po okolní přírodě a před odchodem z domu se inspirovat podzimně zbarveným listím.