Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Apart slaví Den Země a zavádí nové ekologické balení

Info ikona
Apart

Apart je úspěšná firma, která má na šperkařském trhu více než čtyřicetiletou tradici. Uvědomuje si, že je součástí nejen obchodního trhu, ale i celé společnosti, proto již roky realizuje strategii udržitelného rozvoje.

Promotion | 3. 05. 2022

Apart se zapojuje do různých charitativních či sociálních projektů a velkou váhu přikládá také péči o naši planetu. Postupně zavádí důležité změny, které přispívají k ochraně životního prostředí. Doposud mj. vytvořil aplikaci s elektronickými kartami, které zcela nahrazují plastové věrnostní a dárkové karty, snížil objem tištěných publikací, omezil spotřebu balících pásek na e-shopu až o více než 50 % a začal využívat vysoce úsporné osvětlení ve všech prodejnách Apart.

Info ikona
Apart

Den Země, který se po celém světě slaví 22. dubna, je skvělá příležitost, kdy může Apart oznámit svůj další krok v oblasti ochrany životního prostředí. Na e-shopu apart.cz zavedl pro všechny objednávky nové, ekologické obaly. Dárkové tašky i krabičky, do kterých jsou šperky vkládány, zůstanou stále stejně krásné, ale již nebudou zatěžovat přírodu, díky čemuž získaly certifikaci FSC. Papírové obaly pochází z recyklovaných materiálů, jsou certifikovány a jejich vnější strana je potištěna ekologickým sójovým inkoustem. Výplně krabiček jsou částečně vyrobeny z recyklovaných materiálů, čímž došlo ke snížení produkce plastů. Také fólie, které se využívají k zabezpečení balíků, tvoří z 60 % nebo 80 % recyklované materiály, což dokládá certifikát Blue Angel. Nezávislá porota, která toto osvědčení uděluje, posuzuje jak celý výrobní proces, tak i samotný finální produkt, který hodnotí z hlediska minimalizace negativních dopadů na životní prostředí. Nejdůležitější fakt je, že papírové části obalů jsou vhodné k opakované recyklaci.

Jedná se o další, nikoliv poslední, etapu aktivit, kterými značka Apart směřuje k ekologičtějšímu rozvoji společnosti a vyjádření svého zájmu o planetu, na které žijeme a pracujeme. Apart mění svět k lepšímu!

Měření