Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jako z tátovy skříně! Už máte svetr s polovičním zipem?

Info ikona
Svetr

Z partnerovy šatní skříně si můžete vypůjčit ledacos. Tentokrát ale směřujte své kroky ke skříni vašeho tatínka, ve které se dozajista ukrývá svetr s polovičním zipem. Ano, přesně takový, který váš táta nosil před třiceti lety.

Už dávno víme, že módní trendy se neustále opakují. Důkazem je i letošní podzim, který patří prošívaným bundám, širokým džínám, a také svetrům s polovičním zipem. V anglicky mluvících zemích se těmto svetrům říká „zip up dad jumpers“ a troufáme si říct, že název nemůže být výstižnější. Svetry s polovičním zipem doopravdy evokují tatínkovský šatník a vzbuzují v nás silnou vlnu nostalgie.

Ačkoliv se trendy cyklí, materiály jdou ku předu. A tak se nemusíte bát, že svetry s polovičním zipem z aktuálních kolekcí nepříjemně koušou. Naopak, těšte se na měkoučké materiály, které vás doslova obejmou a už nepustí. Pokud nejste „svetrová“, můžete dát přednost tričku s polovičním zipem, které taktéž vypadá velmi stylově.

A jak svetr s polovičním zipem kombinovat? V tomto případě platí, že méně je více. Bohatě postačí, když si ke svetru vezmete široké kalhoty a "bottega boots". Takovou kombinaci zvolila také influencerka Alex Sedláčková, kterou můžete vidět na první fotografii. Voilà a pohodlný outfit s kapkou nostalgie je na světě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Jako druhá kůže. Rockerský look zažívá návrat, už máte kůži v šatníku?

Křivák, sako, kalhoty, sukně, košile, ale i kraťasy. V kožené, případně koženkové úpravě se právě teď nosí snad každý kousek oblečení, na který si jen vzpomenete. Nemusíte být nutně rockerka tělem i duší, abyste mohla kožené kousky nosit. My vám poradíme, jak je kombinovat, abyste si nemusela připadat, jako největší metalista v okolí.
marianne.cz