Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Milované i nenáviděné boty. Pohodlné válenky zažívají velký comeback

Info ikona
valenky

Trendy populární kolem roku 2005 se vrací jako na běžícím páse a po opětovném nástupu nízkého pasu a crop topů přichází válenky. Ti, kteří hřejivé vlněné válenky proslavené zejména značkou UGG jednou obují, okamžitě prohlašují, že jde o nejpohodlnější boty, jaké kdy měli na noze. A protože pohodlí je u zimních outfitů snad ještě žádanější než kdy dřív, válenky zažívají comeback. My vám poradíme, jak je nosit.

Eliška Vrbová | 12. 12. 2022

Modelky, influencerky a celebrity jako Dua Lipa, Kendall Jenner, Gigi Hadid nebo Kaia Gerber obuly válenky UGG do ulic a v tu chvíli bylo jasné, že je bude chtít nosit nejméně polovina fashion světa. Ta druhá polovina je z duše nenávidí, ale to už tak s trendy kousky bývá. Crocs nebo Yeezy by mohly vyprávět. Nošení válenek ale na rozdíl od těchto značek neznamená žádný módní statement. Zde jde jen a jen o zmíněné pohodlí a touha po tom mít v mrazivých dnech řečeno slovy klasika klid a nohy v teple. A také o určitý kontrast ke všem formálnějším outfitům, ke kterým nás vedou po pandemii znovuobnovené předvánoční večírky a další společenské akce.

Pokud vám nošení válenek ke každodenním outfitům přijde jako až moc velké porušování módní pravidel, máte možnost zvolit o nic méně oblíbenou domácí variantu. Značka totiž nabízí i huňaté bačkory, ve kterých se budou pohádky o Vánocích sledovat ještě o něco pohodlněji.

Mohlo by se vám líbit

Možná máte ale naopak odhodlání válenky vynést do ulic a nedělat si vůbec hlavu s tím, jak moc je vaše okolí akceptuje, nebo ne. Jestliže teprve uvažujete o jejich koupi, rozmyslete si, jestli klasická béžová varianta dobře zapadne do vašeho šatníku. Válenky se totiž dají koupit i v černé, šedé nebo třeba v růžové. A pro odvážné je pak k sehnání také flitrovaná varianta.

Naprosto klasická volba je obout válenky ke světle modrým džínům v širším střihu a k tomu obléct béžový kabát. Pokud chcete upřednostnit pohodlí ve všech ohledech, můžete zvolit kombinaci péřové bundy, legín a válenek. Hodí se i ke kalhotám či džínům v krémové barvě, a dokonce se je některé influencerky nebojí obout ani ke kalhotovému kostýmu nebo k sukni.

Teď už je jen na vás, kterou variantu válenek si vyberete vy a zda dáte přednost těm domácím, venkovním nebo třeba siluetě s platformou.

Jak nosit válenky
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku