Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Andrea Sedláčková: Bulvár k snídani

Nemanželská dcera Françoise Mitteranda! Prsa Táni Vilhelmové! Připadají vám podobné titulky na Marianne příliš laciné? Nemá cenu hrát si na mravokárce, schválně, kdy jste naposledy u kafe rozklikla v mobilu článek, že se nějaká slavná herečka rozvádí? Andrea Sedláčková (50) ví o bulváru vše, o kauzách slavných napsala knihu.

Petra Pohlová | 3. 03. 2018

Andreu Sedláčkovou asi znáte. Je to česká režisérka žijící ve Francii a kromě úspěšných filmů jako Musím tě svést nebo Fair Play píše knihy. Její novelu Každý něco tají jsem coby milovnice deadlinů dočetla noc před rozhovorem a nedala mi spát. Doslova. Andrea píše o českém bulváru a já pak ve snu coby těhotná Agáta Hanychová (uff!) prchala před dotěrnými paparazzi a následkem šoku z pronásledování porodila dvojčata (uff na druhou!).

Vaše kniha je věnována Táně Vilhelmové a nelze přehlédnout řadu podobností mezi ní a vaší hlavní hrdinkou Lucií. I Lucie je slavná herečka, navíc její neméně slavný manžel je stejně jako Vojta Dyk synem předního českého intelektuála.

Vidíte, to mi vůbec nedošlo! To jste myslím jediná, koho napadlo, že je Vojta Dyk synem literárního kritika Radka Pytlíka, to asi moc lidí neví. Možná to tam podvědomě bylo, ale při psaní jsem s tím nekalkulovala. Táně je kniha věnována proto, že mi jednou řekla, že by to mohlo být zajímavé téma. Ale z jejího osobního života tam není téměř nic.

V knize se poměrně podrobně věnujete bulváru. Proč zrovna tohle téma? Existoval nějaký spouštěcí moment, článek, který vás nadzdvihl?

Nechtěla jsem psát jen o praktikách bulváru, ale především o jeho obětech a o lidech, kteří proti němu bojují. Příběh, který se mě dotkl, je ten jedné mladé české herečky, jejíž jméno raději nechci uvádět, už to napáchalo dost zla. Je ze tří sourozenců, má bratra, který jako nezletilý spáchal vraždu. A pak má ještě dalšího bratra, který rodinnou historii nikdy neřekl své ženě. Bulvár na tuhle herečku bratrovu kriminální historii vytáhl a mělo to velmi kruté následky –  vyhodili ji kvůli tomu ze seriálu a manželka jejího bratra se s ním rozvedla, protože netušila, že je její muž sourozencem vraha.

To je hodně silný příběh.

Já se během příprav knihy dostala k advokátce, která se těmito případy zabývá, zastupuje spoustu slavných lidí. Vyprávěla mi, jak se jí tenhle případ podařilo vyhrát. Zmíněná herečka mohla vysoudit dva miliony, ale v době, kdy se konal soud, byla těhotná, potřebovala peníze, a tak se s bulvárem dohodli na „pouhých“ 500 000 Kč.

To je na Česko poměrně slušná suma, odstupné se obvykle pohybuje spíše v řádech desítek tisíc. 

Taky se tu často počítá s tím, že nad tím druhá strana mávne rukou, protože soudy trvají příliš dlouho a advokáti něco stojí. Vyprávěl mi o tom Ondřej Vetchý, o kterém se...

...CELÝ ROZHOVOR S ANDREOU SEDLÁČKOVOU A VÍCE O JEJÍ NOVÉ KNIZE NAJDETE V BŘEZNOVÉ MARIANNE!

březnová marianne

 

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie