Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

HYNEK ČERMÁK: NORMÁLNÍ SAMOROST

Hynek Čermák (44) prý nikdy nechtěl být hercem. Jenže je. Typ, se kterým se muži ztotožňují a ženy se do něj zamilovávají.
A o kterém nikdo nic neví, protože rozhovory moc nedává. Pro Marianne si naštěstí čas našel.

Klára Mandausová | 29. 06. 2017

Nechal se vyfotit a vyzpovídat společně s partnerkou. Jmenuje se Veronika Macková, je jí třiadvacet, je herečka a potkali se při natáčení filmu Gangster Ka: Afričan. O hercově bývalém dlouholetém vztahu ale mlčeli, sneslo se prý na ně kvůli tomu hodně kritiky. Toho, že spolu začali žít, ale nelitují. Tvrdí, že se vydali na správnou cestu. 

Proč jste se vlastně rozhodli být herci?

Hynek: Fakt nevím, to byl nějaký úlet, jako kdybych si spletl dveře do školy. Jestli jsem něco nechtěl být, tak herec. Chtěl jsem být pilot, řidič kamionu, voják… Ale vlezl jsem do školy a zjistil, že mi jde herectví docela jednoduše. Maminka vystudovala výtvarnou školu, pak divadelní fakultu a teď píše básně, otec má také výtvarnou školu, chodil i na FAMU a na medicínu, dnes je psychiatr a léčí drogově závislé. Do výběru profese mi ale doma vůbec nemluvili. Pro mě je herectví nejsvobodnější z povolání, o kterých jsem uvažoval. Je to řehole, se kterou už umím vycházet. Jsem docela samorost.

Veronika: Když jsem byla malá, hrála jsem na klavír, chodila na zpěv, do dramaťáku a řekla si, že to zkusím na konzervatoři, a dostala jsem se tam. I když jsem původně chtěla být lékařka. Ale občas mě napadne, jestli bych spíš raději neměla pomáhat zvířatům. Jestli by starání o ně nebylo lepší než to, co dělám teď. Miluju zvířata.

 

Máte všechno před sebou, můžete to kdykoli změnit.

Hynek: Já jí to říkám pořád. 

Veronika: Uvidíme, plánuju se teď zaměřit na to, co vlastně chci. Máme doma hady a agamy, nejradši bych ale přivedla ještě tygra nebo lva. 

Hynek: Vypadá to možná docela romanticky, že máme doma hady. Ale hadi žerou myši. A ty máme bohužel doma taky...

v