Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Žofie Dařbujánová: O módě s femme fatale českého elektroswingu

Zpěvačka kapely Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová je nepřehlédnutelná hned z několika důvodů – úžasně zpívá, kolem hlavy jí poletují ohnivé kudrnaté vlasy, nosí rudě namalovanou pusu a protože to s módu vážně umí, i přes svůj mladý věk působí jako opravdová femme fatale. Na nedávné akci H&M Loves Music jsme s ní mluvili o módě a stylu.

Foto: Archiv kapely
 
Co pro vás znamená móda? 
Módu beru jako jeden z prostředků, díky kterým můžu ukázat, kdo doopravdy jsem. Ne jako nošení něčeho, co ostatní chtějí, abych nosila. Nehledím na trendy, oblékám se podle toho, co se mi zrovna líbí, a v souladu s tím, jak se zrovna cítím. Baví mě, když to tak mají i jiní. Poznám to na nich i na ulici. Každého, kdo nejede jen podle toho, co zrovna frčí v nějakých komunitách, strašně ocením.
 
Jste svým současným stylem oblékání tak výrazná a nezaměnitelná, že vás mnozí berou jako módní ikonu. Kde to začalo? 
Asi před třemi lety, když jsme rozjeli Mydy Rabycad, jsem začala módu vnímat hodně intenzivně. Sledovala jsem, jak si svůj originální styl vytvářejí moje oblíbené zpěvačky, a to mě hodně inspirovalo. Nechtěla jsem nikoho napodobovat, ale stejně jako ony jsem měla potřebu najít samu sebe. 
 
Jaké zpěvačky vám byly takovou inspirací? 
Kdysi jsem byla hodně závislá na Pink, ale pak jsem přišla na to, že je na mě hodně tvrďácká. Stále mě baví zpěvačka z Florence and the Machine, Kimbra a v poslední době nejvíc Lady Gaga. Zajímá mě vším co dělá – jaké má názory, jak se chová, že se nebojí vůbec ničeho. Díky ní jsem vlastně pochopila, že se ničeho nemusím bát ani já. Že žádný řád v módě neexistuje. Nejsou žádná pravidla, která by říkala, že musím nosit tuhle barvu s touhle a tenhle vzor s tímhle. Ta mi otevřela oči v tom, že si můžu dělat, co chci, a nikdo mě za to nemusí soudit. 
 
Co máte vlastně nejradši na profesi zpěvačky? 
Hlavně to, že dělám jen s lidmi, kteří mě baví. A doufám, že i já bavím je. Jsou to převážně kamarádi, což beru jako velké plus. Další skvělá věc je (když pominu práci všech těch příprav, skládání a cvičení), že přímo na stagi, jako zpěvačka, si můžu dovolit být pokaždé kdokoliv. Je to místo, kde mi to všichni prominou. To je pro mě úplně zásadní. 
 
Jaká je vaše největší specialita v oblékání pro zimní měsíce? 
Od malička jsem chtěla být jako moje starší sestra, která se nemalovala, nosila volné kalhoty, jela klučičí styl. Hodně jsem se to snažila dodržovat hlavně na základce, pak jsem naštěstí zjistila, že mi to nesedí. Začala jsem tedy víc holčičkovatět, nosit sukně a podpatky, což ale nemusí být zrovna na zimu úplně ideální. Takže teď to řeším originálními jezdeckými botami. Jsem holka od koní, vím, že něco vydrží, prodávají se za rozumnou cenu a ten styl kožených šněrovacích bot teď navíc fakt frčí. 
 
Bez jaké stylingové tečky nikdy neodejdete z domu? 
Bez namalované pusy a očních linek.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Rodina a děti
Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Dobrý nápad
Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli

Muškáty na slavnostní výzdobu? Rozhodně ano! Takhle jste je možná ještě neviděli