Přejít k hlavnímu obsahu
Téma Marianne

4 tipy, kam vyrazit v Londýně na nákupy

Londýn nemusí být jen o památkách. S sebou si toho moc neberte, ať máte v kufru místo. Neuvěřitelný výběr oblečení a nejrůznějších zajímavostí pro všechny věkové kategorie i finanční možnosti. Kde najdete skvělá místa pro nákupy? Podívejte se na čtyři tipy.

Redakce Marianne | 21. 05. 2014


1. Oxford Street

oxford-street

Londýnská nákupní klasika. Najdete tady luxusní značky, ale i klasické a levnější kousky. Můžete tu sehnat suvenýry, kabátky, kabelky nebo elektroniku. Navíc na tuto ulici navazuje Regent Street, kde se to rovněž obchody jen hemží. Pokud vás budou bolet nohy, dopřejte si kávu. Kavárny najdete doslova na každém rohu a se skvělým cappuccinem se bude běhat po krámech ještě lépe.

2. London Designer Outlet

london_designer_outlet

Skvěle dopravně dostupné nákupní centrum. Věhlasní návrháři i nám neznámé novinky, skvělé restaurace a zábava – to vše vás tady čeká. Stačí dojet metrem na stanici Wembley Park, a ukazatele už vás dovedou ke kýženému středisku. Pokud cestujete s partnerem a nákupy ho nebaví, pošlete ho na prohlídku stadionu ve Wembley, trvá 75 minut, což je dost času na utrácení za stylové oblečení.

3. Camden Market

camden_market

Největší a nejpopulárnější trh v Londýně. Nic zvláštnějšího a skvělejšího na jednom místě jen tak nenajdete. Na tomto trhu nabízejí od koření přes květiny až po oblečení vážně všechno, ale pozor – za celkem vysoké ceny. Nemusíte sem nutně jen na nákupy, alespoň malá návštěva za to stojí.

4. Portobello Road

portobello_road

Okouzlující tržiště, které má otevřeno každý den. Přes pracovní týden se zde prodávají potraviny, květiny, zkrátka všechno možné. O víkendech se k těmto stánkům připojují prodejci se starožitnostmi, veteší a širokou škálou módního zboží. Bonusem jsou přijatelné ceny.