Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

6 typů přátel, bez kterých se neobejdeme

Bez kamarádek si svůj život neumím představit. Umějí vyslechnout, potěšit, nesoudí, nekritizují – jsou ten nejlepší lék na všechno. A někdy fungují líp než partner! Následujících šest přátel by vám nemělo chybět. Podle psycholožky Marly Paul totiž jeden jediný přítel nemůže splnit všechny naše potřeby.

Redakce Marianne | 30. 06. 2014

 

 

 

Roztleskávačka

 

Kdo to asi tak je? Může to být stará kamarádka, nebo i někdo, koho jsme potkali někde, kde jsme to nečekali. Jejím charakteristickým znakem je, že vás dokáže vytrhout ze splínu a postrčit jinam. Proč ji potřebujeme? Je totiž jako slunečný jarní den – díky ní se cítíte lehčí a šťastnější, protože dokáže změnit vaši náladu a pošťouchnout vás směrem k něčemu, co chcete třeba vyzkoušet, ale dosud jste k tomu neměla odvahu.

 

Dárkyně životních rad

 

Může to být kolega, učitel, vaše matka – ta, která vám dává ty nejlepší rady. Proč ji potřebujeme? Protože její rady jsou moudré a stojí za to je aspoň vyslechnout. Nesoudí, když k ní přijdete, ale ráda poradí. Vždycky tu bude pro vás, třeba po rozchodu nebo když zařizujete nový byt a potřebujete chytrou radu.

 

Přítel z dětství

 

Znáte se od dětství, ze základní školy nebo ze střední, a někteří jste spolu chodili dokonce i do mateřské školky! Znají vás jako své boty, vědí o vás skoro všechno – kdy jste začala nosit rovnátka, brýle nebo kdy vám hodil spolužák zamilované psaníčko při hodině matematiky. Proč je potřebujeme? To je jasné: protože jim nemusíte nic vysvětlovat, na nic si před nimi hrát, protože by vás stejně prokoukli. Znají vaše rodiče, váš rodný dům i sourozence, učitelky a hospůdky, do kterých jste chodili na první pivo. Tolerují vaše vtípky, vaše pozdní příchody či váš sarkamus.

 

Maminka/sousedka

 

Jsou to přátelé, které jste poznala třeba na procházce s kočárkem, sousedka, která vám půjčila v okamžiku nouze mouku a podobně. Proč se bez nich neobejdeme? Někdy je fajn sdílet podobné věci s podobně naladěnými maminkami, které zažívají stejné problémy s dětmi jako vy. S nimi se totiž cítíte méně sama. A nemusíte s nimi zrovna vysedávat na pískovišti. :-) V určité fázi života ale potřebujete několik přátel, kteří chápou, jak na tom jste, a kterým není třeba dvě hodiny vysvětlovat, že vašemu batoleti nechutná mrkev.

 

Kamarád/chlap

 

Přestože někdo tvrdí, že ženská nemůže mít za kamaráda muže, já tomu nevěřím. Tedy, věřím, že to možné je. Nemusí to být totiž kolega, který po vás pokukuje a zcela evidentně mu jde o víc než o kamarádství. Kamarád může být váš brácha, přítel, se kterým jste se už dávno rozešla… Proč potřebujeme chlapské kamarádství? Chlap vám ukáže, jak to vnímají oni – muži –, může vám pomoct být více asertivní a sobecká, což nejsou nutně špatné věci. Jo, a ještě něco: může vám pomoct rozluštit tajemství podivného chování mužského pokolení.

 

Upřímný přítel

 

Kdo to je? Každý, o kom víte, že je to přímý člověk. Může to být sestra, spolužačka, kolegyně. A k čemu jsou nám dobří? Protože občas potřebujeme opravdu slyšet, jestli je náš účes hrozný, nebo náš zadek nevypadá v těch džínách dobře. A nejde jen o triviální věci. Upřímnost se prostě cení – někdy to sice může trochu bolet, ale stojí to za to.

 

 

 

 

Související články

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Zábava
Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Dům
Z bývalého skladu snový domov: Podívejte se na úžasnou rekonstrukci industriálního prostoru

Z bývalého skladu snový domov: Podívejte se na úžasnou rekonstrukci industriálního prostoru