Přejít k hlavnímu obsahu
Téma Marianne

Anglická stylová káva III

Do třetice s námi zavítejte do hrabství Kent na jednu z typických anglických pobřežních atrakcí – na molo. Ve městě Deal vybíhá daleko do moře a na jeho konci stojí originální restaurace, z níž budete mít moře jako na dlani.

Redakce Marianne | 25. 02. 2013

Jasin’s Restaurant, Deal, Kent, Velká Británie, pobřeží kanálu La Manche

Pokud nepoletíte, ale pojedete do Anglie trajektem do Doveru, zabočte na severovýchod a zastavte se v půvabném přímořském městě Deal. Objevte restauraci a kavárnu od londýnského architektonického studia Níall McLaughlin Architects na konci místního mola, kde budete mořské hladině tak blízko, jak jen to jde. Jednoduchou stavbu v tom nejlepším slova smyslu tvoří dřevěná konstrukce z trámů, která nechává všechny směry otevřené světlu, a slunce tak může prosklenými stěnami pronikat dovnitř.

0601_deal09-671x490

Moře všude kolem vás

Moře, slunce a světla si v téhle restauraci užijete do sytosti. Když ji zdálky uvidíte, připomíná trup lodi nebo kostru nějaké obří ryby. Zblízka vás okouzlí dřevo, které je příjemné na pohled a působí naprosto přirozeně. To, že si na tomto místě můžete dopřát třeba skvělou snídani, je jen bonus navíc. Doporučujeme vyzkoušet i mořské speciality nebo burgery, které jsou ze surovin od zdejších farmářů. Objednejte si také některé z výborných chilských, argentinských nebo francouzských vín.

03-0601-DealPier-676x449

Co dělat a kam zajet

Milovníci golfu si mohou zahrát na jednom z místních golfových hřišť. Zkuste Royal Cinque Ports nebo Walmer & Kingsdown, která leží přímo na pobřeží (www.royalcinqueports.com, www.kingsdowngolf.co.uk). Ti, kdo mají rádi historii, mohou navštívit Walmer Castle a jeho překrásné zahrady. Jak známo, pobřeží kolem Doveru je proslavené impozantními bílými útesy – pohled na ně je nezapomenutelný!

dover02

Jak se tam dostat

Jasin’s Restaurant, The Pier, Beach Street, Deal, Kent, CT14 6HZ, www.jasinsrestaurant.com
Z Doveru pojedete autem cca 15 kilometrů. Z Londýna se do Dealu dostanete asi za hodinu a tři čtvrtě vlakem (www.nationalrail.co.uk).