Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Co radí Ženy ženám III.

Projekt Ženy ženám je vám z našich stránek už důvěrně známý. Právě čtete třetí díl seriálu, ve kterém lektorky radí, jak změnit svůj sexuální život a jak si najít ideální práci.

Redakce Marianne | 27. 12. 2012

Denisa Palečková: Motivací k sexu by mělo být potěšení, které vám přináší

denisa_paleckovaSexualita a vztahy hrají v ženském životě důležitou roli, ať je nám dvacet, třicet, nebo padesát. Ne každá žena se však dokáže se svou sexuální energií dobře popasovat. Stydíme se za svá těla, nedokážeme se uvolnit, řešíme morálku. Jak tedy na to?

Denisa Palečková vysvětluje, že se nejprve musíme naučit souznít se svým tělem, pochopit, že sex by měl být vždy potěšením, a dělat si radost i v běžném životě. Často si nedokážeme užít dobrý oběd, dobré víno, dotyk měkkého svetru na kůži… To všechno pomáhá.

Možná vám brání nějaký zážitek z minulosti. To, že si začnete více užívat drobné radosti a vnímat své tělo jinak, vám pomůže se těchto bloků zbavit. I bolest je třeba přijmout. Díky ní necítíte a neprožíváte radost, jak byste si zasloužila. Zkuste si užívat drobných radostí a uvidíte, jak moc si pak dokážete užít i sex.

Bea Benková: Hledejte práci, která vám jde snadno

Těšíte se ráno do práce? Máte pocit, že děláte něco, v čem jste dobrá a co vám jde snadněji než cokoli dalšího? Nebo trpíte každý den, když vstáváte, a pracovní den se snažíte jen přežít?

Bea Benková se věnuje učení o skutečném bohatství. Podle ní bychom měli hledat práci, která nás těší, profesi, která nám jde lehko. Možná si to ani neuvědomujete a berete některé své talenty jako naprostou samozřejmost, ale pamatujte, že to, co vy zvládáte levou zadní, hodně jiných lidí nezvládá vůbec. Měli bychom své talenty poznat a uvědomit si, že pro mnoBea_Benkovaho jiných jsou hodnotné. Jen tak najdeme své místo ve společnosti. Možná míváte skvělé nápady, možná dokážete snadno nadchnout lidi, propojit ty správné lidi, nebo jste systematická. To všechno jsou talenty, kterých můžete využít, když si je plně uvědomíte.

Jak na to? Sledujte signály, pozorujte sama sebe. Položte si dvě základní otázky: Co mi jde samo a co dělám moc ráda? A pokud by vám to nešlo, neváhejte a zkuste navštívit kouče nebo poradce. Průvodce vám vaši cestu může hodně usnadnit. Neznamená to, že musíte nutně hned teď dát výpověď, ale v práci přece nejste dvacet čtyři hodin sedm dní v týdnu. Udělejte první krok ke změně a svůj volný čas investujte sama do sebe, radí Bea Benková.

Líbí se vám témata projektu Ženy ženám? Chtěla byste vědět víc? Pak máte hned několik možností. Začněte na jeho webových stránkách, kde najdete videa, která nahrály jednotlivé lektorky, a jejich blogy. Také si můžete poslechnout záznamy z webinářů, o kterých jsme v našem seriálu psali. Najdete je ZDE. Jsou to první dva, ale rozhodně nebyly poslední. Další se chystají po Novém roce. A kdyby vám to stále nestačilo, lektorky společně připravily DVD, která si na webu můžete objednat. Do budoucna chystají ještě knihu.

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu