Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Co uvařit k večeři, abyste měli s partnerem větší chuť na sex?

Jak na vás působí ústřice, čokoláda nebo jahody? Asi víte, že je většina lidí počítá mezi afrodiziaka. Co dalšího můžete naservírovat sobě a svému drahému, abyste si zpestřili společný večer?

Redakce Marianne | 30. 11. 2012

Afrodiziaka se používají od starověku. Zatímco tenkrát probouzeli vášně například sušeným krokodýlím penisem, ještěrčími ocásky, ostny mořských ježků, odleželou krví koroptve nebo jablky, která dívka nosila nejprve v záňadří, dnes si vystačíme i s méně exotickými pochoutkami. Rozhodně už asi žádná z nás nebude zkoušet starý slovanský trik s vodou. Dívka se v ní nejprve omyla a pak ji dala vypít svému milému.

Co by si měly dát ženy?

Rajská jablíčka vás prý dokážou dovést přímo do ráje. Ne nadarmo se jim říká jablka lásky. S bazalkou pak blahodárně působí hlavně na ženy. Francouzi příslušnicím něžného pohlaví doporučují také lanýže s pepřem. Díky nim jsou pak ještě roztomilejší. Obecně můžeme říct, že ostřejší jídla zvedají tlak a zlepšují prokrvení, což dobře působí, když se to nepřežene, na chuť k erotickým hrátkám. Pepř je afrodiziakem i z jiného důvodu. Je totiž, stejně jako například celer, močopudný. Tak zároveň dráždí i naše pohlavní orgány.

Co uvařit partnerovi?

Pokud potřebujete vyprovokovat k akci spíše svého drahého, připravte mu něco právě z celeru. Například po vzoru Madame de Pompadour celerovou polévku. S jejími účinky byla spokojená ona i její drahý Ludvík XV. Celer ovlivňuje centrální nervovou soustavu a stimuluje nadledvinky, které vytvářejí hormony podporující radost ze sexu.

Ženšen, zázvor a koření

Povzbuzuje i čaj z kořene máty nebo ženšenový. Podle čínské medicíny stimuluje endokrinní pohlavní žlázy. Účinky byly dokázány hlavně u divoce rostoucích keřů, u těch uměle pěstovaných jsou nižší. Vyzkoušet můžete i kandovaný zázvor nebo čerstvý zázvor s cukrem. Z koření se doporučují: rozmarýn, hřebíček, máta, šalvěj, koriandr, saturejka, muškátový oříšek nebo chilli. Vzbuzují chuť k jídlu i na sex. Podporují prokrvení pohlavních orgánů a ovlivňují vegetativní svalstvo.

Sladká tečka za večeří může být i předehrou

Ze sladkostí nezapomeňte na med. Za afrodiziakum je považován už odnepaměti. Medové koláčky jsou naprosto proslulé. Zabírá i kokos, skořice nebo vanilka. Podle psychologů v nás dokážou probudit pocit bezpečí, klidu, domáckosti, a tím pádem i hravosti. Ale pokud se vám nechce péct, stačí do mističky nasypat datle, sladké mandle nebo čokoládu. Ta obsahuje serotonin a theobromin. Také má uklidňující účinky.

Navíc čokoládové balíčky vám rádi doručíme až do domu, pokud se tedy zúčastníte naší vánoční soutěže a vyhrajete.

Související články

Byt
Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Dobrý nápad
Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Tvarohové šátečky máte hotové za chvilku. A stejně rychle také zmizí

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Tradice
Kdysi měly dožínky důležitý význam. Mnohé symboly a rituály už jsou ovšem zapomenuty

Kdysi měly dožínky důležitý význam. Mnohé symboly a rituály už jsou ovšem zapomenuty