Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Dekor 2017: trendy, jak je vidí v Paříži

“Na otázku, jakým způsobem vznikají trendy, nedokážu odpovědět. Každopádně jedno z míst, kde se rodí světové trendy, je Paříž. Místní lidé mají na „l’air du temps“ neboli ducha doby prostě čich,” říká designérka a majitelka obchodu Le Patio Monika White a prozrazuje, co všechno nasála, když byla na veletrzích Maison & Objet.

Snad i díky tomu, že jsem v Paříži studovala a žila, tak kdykoliv se sem vracím, pečlivě si všímám, co lidé nosí, jak jsou naaranžované výlohy předních módních domů, a pozoruji, co se prodává. K tomu pravidelně jezdím na veletrhy Maison & Objet určené pro profesionály zabývající se lifestylem a designem, a vnímavost vůči novým trendům se ještě zvýší. Velkým potvrzením jsou pak pro mě mezinárodní časopisy, jako například francouzská a italská Elle Decoration nebo Côte Sud, kde mnou vypozorované trendy z ulice a výstav jsou nafocené v praxi.

Pro tento rok vidím jasné pokračování potvrzení inspirace sedmdesátými léty. Ale ne “přes kopírák”, sedmdesátky jsou zajímavě přetransformované do nové moderní podoby. Zdá se, že skandinávský styl, který nám po léta kraluje, je pomalu vytlačován barvami, eklektickými materiály a hlavně bohatšími a teplejšími interiéry. Některým je to možná líto, a tak jsem se už setkala i se stylem nazývaným “jižní Skandinávie“.

Co je in v interiérovém designu?