Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Do you speak English? Kam a proč vyrazit za studiem angličtiny

Trápíte se s angličtinou? Chcete plynně mluvit anglicky? Chodíte už celé roky do jazykovky a nikam to nevede? Chce to radikální akci - jeďte na kurz angličtiny do Anglie nebo jiné anglicky mluvící země!

Redakce Marianne | 9. 05. 2016

Myslíte si, že to nefunguje? Popřemýšlejte - za 2 týdny kurzu budete mít víc výuky než za celý rok doma, při 4 týdenním pobytu budete angličtinu používat víc než za posledních několik let, a navíc budete muset angličtinu používat od rána do večera, protože Angličani češtinu pořád jaksi neovládají... Myslíte si, že díky takto  intenzivní výuce neprorazíte jazykovu bariéru?

Jenže kam jet? A nechci jet sama... Nevím, jestli na to mám jazykově - nechci být ta nejhloupější ve škole. A nechci být taky nejstarší ve škole - ty kurzy jsou pro děcka z gymplu, ne?

IELS Malta Location Seascape 16

Takže:

1. Anglie je nejblíž a z Prahy se dostanete přímým letem na 10 britských letišť,  Chcete studovat v teple? Jeďte na Maltu nebo na Floridu, a pokud máte víc času, zvažte Austrálii nebo Nový Zéland. Máte napjatý rozpočet a potřebujete delší kurz? Doporučujeme Kanadu, 8 týdnů kurzu Vás vyjde jen na 28 970 Kč!

2. Určitě jeďte sama, s kamarádkou nebo přítelem byste se bavili česky a Vy přece jedete ven kvůli tomu, abyste mluvila anglicky! Ve škole nebudete sama, potkáte tam spoustu nových přátel, studentů, kteří přijeli sami a chtějí se spřátelit.

3. Většina škol přijímá studenty od úrovně “nepravý začátečník” až po “pokročilý student”. První den uděláte ve škole test, podle něj Vás zařadí do třídy studentů se stejnými znalostmi.

4. Většina škol pro dospělé přijímá studenty od 16 nebo 18 let, věkový průměr je kolem 25 let. Existují ale školy, které berou pouze studenty od 30 let !

brighotnpier

Jak si ale mám kurz zajistit?

Obraťte se na renomovanou agenturu, ta Vám poradí ten nejvhodnější kurz a odpoví na všechny Vaše otázky. Například INTACT má už 26 let tradice, je to největší česká specializovaná agentura a má ohromnou nabídku kurzů pro každého.

A podle jakých kritérií si vybrat agenturu? Agentura by měla mít koncesi cestovní kanceláře, protože pouze cestovní kanceláře můžou prodávat zahraniční pobyty pod svým jménem. A všechny cestovní kanceláře musí být pojištěné proti úpadku, takže neriskujete. Kvalitní cestovka by navíc měla být členem asociací AČCKA nebo ACK. Pokud jde o další kritéria, určitě je dobré podívat se na tradici, reference, nabídku a kvalitu servisu. Cena je samozřejmě také důležitá.

A nějaké konkrétní tipy? Které destinace doporučujete?

Brighton! V Brightonu je řada kvalitních jazykových škol. INTACT spolupracuje dlouhodobě hlavně s několika školami, především s LSI Brighton.  Spojit učení s dovolenou je prostě nejlepší! Brighton je oblíbené anglické letovisko, má skoro čtvrt milionu obyvatel a vlakem se sem z letiště Gatwick dostanete za 45 minut. Předsudky o příšerném anglickém počasí v posledních letech neplatí, I na jaře je vás slunce bude provázet na každém kroku. Společně s turisty a místními tu můžete vysedávat na zahrádkách před restauracemi a hospůdkami.

brightonuliYky

V centru Brightonu najdete butikovou čtvrť the Lanes. A když Vás omrzí nákupy? Brighton má ikonický  Royal Pavilion, nádherný palác inspirovaný orientální architekturou, a Brighton Pier - nejdelší zábavní molo v Británii - měří 524 metrů! 

A co Malta? Pokud pracujete a máte málo dovolené, zvolte 2 týdenní kurz od 27.6. - budete potřebovat jen 8 dnů dovolené. Na Maltě je sice 29.6. národní svátek, to znamená, že se ve školách neučí, ale škola Easy School of English v hlavním městě La Valletta výuku nahrazuje v dalším týdnu, takže nepřijdete ani o minutu výuky! A přímé lety z Prahy na Maltu ve dnech 25.6. - 9.10. pořídíte do 5 000 Kč.

Takže, zeptejte se v INTACTu!

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu