Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Equal Pay Day. Zvláštní znamení červená

Červená v účetnictví znamená ztrátu a právě tato barva se stala symbolem nerovnosti platů mezi muži a ženami. Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí v řadě evropských zemí. Tato akce se v České republice bude konat již počtvrté, a to 24. 4. 2013 v pražském hotelu Clarion.

Redakce Marianne | 18. 04. 2013

Ženy v České republice vydělávají za stejnou práci o více než 26 % méně než muži a tento rozdíl se neustále zvětšuje. Proto neváhejte a ohlaste se u mentorek, které budou v rámci Equal Pay Day k dispozici. Dají vám cenné informace a praktické rady, které jsou uplatnitelné při budování a posilování kariéry.

Proběhne ve třech kolech, od 14.00 do 15.00, od 15.30 do 16.30 a od 17.00 do 18.00. Hlaste se proto včas k mentorkám na [email protected]. Stačí napsat jméno mentorky a vybraný čas.

Letos poprvé bude součástí akce konference pro odborníky (9.30–13.00), na které vystoupí Lenka Šťastná, Jan Bubeník, Radka Dohnalová, Martina Cardová, Petr Pavlík, Vera Budway-Strobach a mnoho dalších.

Kromě veřejné diskuse a hledání řešení platové problematiky je pro účastnice připravován bohatý kulturní program a stejně jako v předchozích ročnících podpora nadace. Letošní ročník uzavře slavnostní večírek, na kterém vystoupí Chantal Poullain, Michaela Zindelová, Táňa Fischerová, Magdalena Dietlová, Olga Strusková, Ivana Šachová a mnoho dalších. Na večírek je nutné se zaregistrovat a zaplatit vstupné.

„Cílem letošní akce je vyvolat veřejnou diskusi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě u nás a také příležitost motivovat ženy k jejich dalšímu osobnímu rozvoji. Svůj život máme ve svých rukách,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business & Professional Women Praha II. Více informací naleznete na www.equalpayday.cz.

EQUAL PAY DAY – DEN ROVNOSTI PLATŮ


čas: 24. 4. 2013
kde: Clarion Congress Hotel Prague
Vstupné: mentoring je zdarma, večírek 300 Kč, konference 1900 Kč