Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Jarní Shooting Fashion Stars je tady!

Myslíte si, že nádraží je tak maximálně dobré k tomu, abyste ze z něj dostali do bodu B? Nemusí tomu tak nutně být vždy. V dubnu na Masarykově nádraží potkáte kromě vlaků a cestujících také módu, a to ve velkém stylu. Pořádat se zde totiž bude jarní módní show Shooting Fashion Stars!

Redakce Marianne | 29. 03. 2013

Velkolepá módní show, která se uskuteční 11. dubna v hale Masarykova nádraží, je součástí jarního týdne módy Shooting Fashion Stars. Na ten se můžete těšit již od 8. do 14. dubna. V jeho rámci budou pro širokou veřejnost přístupná výstavní a prodejní místa.

Jedním z nich je Fashion Stars Showroom v prostorách FIM Gallery v Havlíčkově ulici v Praze 1. Báječné kousky od mladých českých návrhářů zakoupíte také v Meliana Showroom v La Gallery Novesta v ulici Elišky Krásnohorské 9, taktéž v Praze 1. V Novestě zároveň v rámci jarního týdne módy nakoupíte i nevšední kolekce zajímavých francouzských návrhářů.

prehlidka-shooting-fashion-stars-2010-0

Hlavními hvězdami Shooting Fashion Stars 2013 budou Lucie Králová, která organizátory zaujala důmyslným řemeslným zpracováním, dále Mirka Horká a Štěpán Růžička, kteří představí pánský outfit vyřešený do posledního detailu. Těšit se můžete i na Moniku Přikrylovou, která se ve své kolekci nechala inspirovat mongolskou kulturou, nebo na Pavla Berkyho, který se pro tentokrát vzdal minimalistického konceptu ve prospěch pestré romské kultury.

shooting-fashion-stars-2012-0

3 otázky pro Janinu Šemínovou, pořadatelku módní show Shooting Fashion Stars

Jak vlastně hledáte módní tvůrce, které na přehlídce představíte?

V počátcích projektu jsme skutečně tvůrce museli poměrně složitě hledat, v současnosti se ale naštěstí návrháři velmi aktivně přihlašují sami a na nás je jen vybrat čtyři nejzajímavější pro prezentaci v rámci aktuálního ročníku. Samotný výběr je zajímavý a někdy i napínavý proces, na němž se podílí porota složená z různých osobností české módní scény.

Co si myslíte o současných mladých módních návrhářích?

To se samozřejmě nedá generalizovat, jsou mezi nimi velmi rozdílné typy osobností s velmi odlišnými způsoby práce. Ale za tu dobu, co společně s Olo Křížovou projekt budujeme, především sleduji obrovský posun v přístupu návrhářů už k samotnému zpracování projektu pro účel přihlášky na akci. Určitě si ale myslím, že mladý český design je na cestě vzhůru!

Jaký je váš cíl?

Profesně mi jde hlavně o propojování uměleckého a kreativního přístupu s realitou projektového managementu, což není zrovna snadné. A v mé osobní, každodenní realitě mi jde hlavně o příjemný, elegantní look, který sluší, reprezentuje, drží, a navíc zvládne moje pracovní tempo.

shooting-fashion-stars-2012-4

Více informací o programu letošního 9. ročníku Shooting Fashion Stars na http://www.sfstars.cz/cs/.

Související články

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat