Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Když se z vaší dcery stává žena

Pamatujete si na dobu, kdy jste začala dospívat? Nebo když jste začala poprvé menstruovat či měla první sex? Přechod z dívčího do ženského věku je pro každou z nás zásadní dobou, která naše ženství může ovlivnit. Jak pozitivně, tak i negativně.

Redakce Marianne | 13. 05. 2013

Pokud máte dospívající dceru, zkuste ji na ženství připravit tak, aby se cítila dobře. Buďte jednoduše jejím průvodcem v době, kdy se sama fyzicky i psychicky mění. A zkuste k tomu následující věty, které ji mohou pozitivně ovlivnit:

Jako žena můžeš být šťastná

Slýchávala jste od své maminky, že my ženy to nemáme jednoduché? A že je zapotřebí poslouchat otce, dřít a ustát období, kdy se díky cyklu necítíme dobře? Každá taková věta se vám z této doby zapsala do vašeho emočního podvědomí a stala se, dříve či později, vaší životní pravdou.

Přitom ženství má spoustu výhod a může být krásné. A my můžeme být jako ženy šťastné, plné sebelásky. Zkuste přerušit vaše rodové emoční programování a své dceři předejte pravý opak. Ukažte jí, že být ženou je krásné, a naopak, že to skýtá mnoho skrytých výhod a pozitiv.

Díky menstruaci jsi skutečnou ženou

Proč my ženy vnímáme menstruaci jako něco negativního? Začátek naší periody máme spojený s bolestmi, únavou a stavem, který je nám krajně nepříjemný. Přitom je samotná menstruace očistným procesem našeho těla, a jak ukazují průzkumy, díky periodě žijeme v průměru o pár let déle než muži.

Naučte proto svoji dceru vnímat cyklus jako něco, co je v jejím životě pozitivní a zdravé. Že to potvrzuje její ženství a plodnost, která je mimořádně důležitá. Poučte ji o všem, co se menstruace týká, a buďte otevřená. Podpoříte tak pozitivní vnímání její ženskosti a cyklu.

Chraň si svou ženskost

Vaše dcera jednoho dne začne přemýšlet o tom, komu věnuje své panenství a kdy se pustí do sexuálního života. Osvěta ve škole k tomu doopravdy nestačí a je to hlavně na vás, abyste ji zasvětila do tajů intimního světa. Každá z nás by si měla chránit své ženství a neumožnit každému, aby nám do něj vstoupil.

Zkuste dceři vysvětlit, že každý její intimní zážitek bude mít vliv na její budoucí partnerské i sexuální vztahy. Pokud se jí totiž stane něco nepříjemného, může jí ve vztahové oblasti zásadně ovlivnit. Proto není nic špatného počkat, až se objeví ten pravý.

Buď pro vyvoleného princeznou

Možná nyní nosí vytahané kalhoty, tenisky a o sukni nechce ani slyšet. Přijde však doba, kdy bude chtít být pro svého vyvoleného atraktivní. A bude k tomu používat různé ‚nástroje‘. V tento moment ve vás může opět najít oporu a inspiraci. Nechte ji přijít na to, že je lepší se nechat chlapcem dobývat. A že je to hlavně muž, který by si měl ženu získávat a nosit jí modré z nebe. V současné době jsou dívky čím dál tím více jako chlapci a zapomínají na to, že právě ženská energie a jemnost je to, co na nás muže přitahuje.

Vizitka autorky:

Lenka Černá se více než dvanáct let zabývá osobním růstem, koučinkem a zdravým životním stylem. Zároveň založila Školu pro Ženy, kde se spolu s dalšími odbornicemi specializuje na pomoc ženám v různých životních oblastech. Více o Lence a jejích projektech se dozvíte na http://www.lenkacerna.cz/ a http://www.skola-pro-zeny.cz/kontakty/.

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce