Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

MARIANNE MILUJE: Jógu v krásném prostředí, originální burgery i zírání do podzimní přírody

Máme pro vás další várku tipů přímo z redakce – věci hmotné a nehmotné, které nás poslední dobou zaujaly či přímo uchvátily a které si nemůžeme nechat pro sebe!

Ivona Šouralová | 30. 09. 2016
Foto: Jógovna 
 
Dagmar Nováková,
asistentka redakce 
Papírnictví jsou moje guilty pleasures. Pokáždé, když do nějakého zavítám, neodolám a odcházím se suvenýrem, který samozřejmě  nepotřebuji, ale v tu chvíli ho musím nutně mít :) Nakupovaní zápisníků, notýsků, tužek a papírů na skládání origami mě zkrátka nikdy neomrzí. I proto se už  moc těším na návštěvu nového pražského papírnictví Kaš-mi daš, Obchůdek se nachází na adrese: Pod Nuselskými schody 3, Praha 2 – Vinohrady, objednávat lze i na webu www.kasmidas.cz. Je na čase si (anebo někomu jinému) udělat radost!
 
Lucie Tomišková,
módní rektorka
Jako správný „seriáloholik“ mám i tentokrát  objev měsíce. A sice americkou osmidílnou řadu Easy. Vše se odehrává v Chicagu, a i když na sebe jednotlivé díly dějově přímo nenavazují, v určitých momentech se hlavní postavy potkávají. Nicméně jde o jednotlivé krátké příběhy, kde se řeší napřklad nefunkční manželský sex, skryté touhy, přetvářky a mnoho dalších často intimních témat (i scén), které jsou všem povědomé nebo velmi blízké. A je to vážně sympatický! V jednom díle hraje například na blond odbarvená modelka Emily Ratajkowski v dalším zase Orlando Bloom. 
 
Dalším mým, tentokrát zkrášlujícím objevem, je Lotion P50W značky Bilogique Recherche. Ve zkratce multifunkční produkt, který funguje jako exfoliant, hydratuje a umí rapidně zlepšit epidermis, neboli zlepšuje pleť od základu. 
 
Eliška Vrbová,
online redaktorka
V polovině září jsem se přestěhovala do Milána, abych zde strávila tři měsíce studiem na místní univerzitě. Za poslední dobu mě tedy nejvíce nadchlo právě toto město a vůbec všechno se životem v Itálii spojené. Například místní káva. Přestože se jedná o naprosto nejlevnější věc, kterou v Miláně pořídíte, je to zároveň ta nejlepší káva, jakou jsem zatím ochutnala. A vůbec nezáleží, zda si ji dáte v zapadlé kavárně na okraji centra nebo na samotném Piazza di Duomo uprostřed města, protože bude dobrá úplně všude! Velmi podobné je to tu se zmrzlinou. A s pizzou. A s těstovinami. A s místním zvykem pojmenovaným aperittivo, ten se mi obzvlášť zalíbil. Aperittivo spočívá v tom, že si v restauraci obvykle mezi šestou a desátou hodinou večer objednáte nějaký drink, nejlépe tradiční spritz nebo víno, což vás vyjde třeba na osm euro, a jídlo ve smyslu "all you can eat" k tomu máte zdarma. Je to nejlepší způsob, jak ochutnat všechny italské speciality zároveň, od každé trochu. Při podobných akcích plných jídla si vždy vzpomenu na Julii Roberts ve filmu Jíst, meditovat, milovat a musím potvrdit, že od Italů bychom se zkrátka měli učit, jak si užívat života. Tento měsíc tedy skutečně miluji Itálii a Miláno obzvlášť.
 

 
Kristýna Mazánková,
redaktorka
Když jsem byla na výletě v Haagu, náhodou jsem natrefila na stylové jógové studio plné designových vychytávek, kde jsem se cítila moc dobře. Trochu mi bylo líto, že takové jsem u nás ještě neobjevila, tuzemská jógová studia na můj vkus až moc pracují s ezokoutky… Ale teď jsem objevila Jógovnu, nové pražské jógové studio, které vytvořila jogínka Šárka Konečná. Tohle místo její splněný sen. Jógovna je nádherný prostor, ve kterém pulsuje skvělá energie a je radost tu nejen cvičit, ale i jen tak být a užívat si flooooow. 
 
Petra Šroubek Pohlová,
editorka a zástupkyně šéfredaktorky
Český detektivní seriál Rapl. Pro české detektivky mám slabost a tohle je spin off mého oblíbeného Cirkus Bukowsky. Hynek Čermák v hlavní roli má to správné charisma, jáchymovské reálie jsou pořádně temné a případy mají hlavu a patu. Skvělý večerníček pro dospělé se dvojkou červeného v ruce.
 
Klára Mandausová,
redaktorka
Nadchlo mě místo kousek od mého bydliště. Jakoby splnilo pravidla, že zážitky hledáme v dálce a přitom je máme za humny... Jmenuje se Libušinka a je to kousek lesa, kde jeden nadšenec „staví“ domky u sromů, jezírka, potůčky. Přesně to, co jsme dělali, když jsme byli malí. Stačí si tu sednout, dívat se a představovat si trpaslíky, víly, co jen chcete. Až pojedete okolo Rychnova nad Kněžnou, zajděte se podívat. Lesní ráj najdete kousek od místního koupaliště směrem k hotelu Studánka.
 

 
Soňa Kotulková,
kosmetická redaktorka
Doma mám ráda provoněný byt a tak teď v poslední době praktikuji aromaterapii. Pořídila jsem si skvělou aromalapu, kde se eterický olej nepřepaluje (je ručně vyráběná u značky Manufaktura) a používám do ní olejíčky – když jsem unavená, tak citrusové, když jsem nachlazená, tak eukalyptus a tea trea, když si potřebuji odpočinout, tak levanduli. Olejíčky mám ráda od značek Primavera, Saloos a Nobilis Tilia.
 
Marcela Skladanová,
obrazová redaktorka 
Miluju podzim, moje zahrada je barevná a voní spadanými jablky, tlejícím listím a šípky. Je to pravý čas na rozdělávání ohýnků a pečení brambor. Stmívá se už dříve, ale nevadí, je hezké se na chvilku zastavit a sledovat červánky, které jsou na podzim snad nejhezčí. 
 
Ivona Horváth Souralová,
online redaktorka
Nedávno jsme byli s manželem na výletě v jižních Čechách a bydleli jsme kousek od Českého Krumlova v chalupě, která je součástí moc příjemného komplexu Apartmány Červený dvůr. To je jeden tip. Tam jsme se pak u stolu při snídani potkali s jinou mladou rodinou a mezi řečí zjistili, že pán si otevřel v Praze burger bistro, o kterém jsme dosud neslyšeli. A tak jsme ho včera byli vyzkoušet – je to Hillbilly burger v Holešovicích a naše očekávání beze zbytku naplnilo. Příjemné útulné prostředí, milá obsluha a hlavně skvělé jídlo a originálně poskládané burgery. Včera jsem měla Joea s kozím sýrem a omáčkou z pečeného česneku, příště určitě vyzkouším Jamese Dýňáka, neboli podzimní burger s dýní a řepou. 
 
 

Související články

Zábava
Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Kvíz: Otestujte se, jak dobře znáte kultovní seriál Sex ve městě. Získáte plný počet bodů?

Psychologie
Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Vlastnosti a mentální nastavení vítězů: Jak dovést budoucího šampiona na vrchol

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité