Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

MARIANNE MILUJE: Výlet do Liberce, boží seriál nebo deníček pro líné a zaneprázdněné

Po delší době jsme opět daly hlavy (a e-maily) dohromady a sepsaly pro vás věci, které nás v poslední době nejvíc zaujaly nebo přímo uchvátily. Věci, o kterých si povídáme v redakci a které bychom i doporučily své nejlepší kamarádce. A proto se o ně chceme podělit i s vámi!

Ivona Šouralová | 3. 08. 2016
Foto: Mikyna
 
Kristýna Mazánková, redaktorka
Užívám si výlety do Liberce. Můj oblíbený scénář sobotního dopoledne: 
 
1. Dlouuuuuhá snídaně v Mikyně. 
Mikyna je bistro s úžasným interiérem (nad stoly jsou origami lustry, které si majitelé vyrobili sami a na stěnách visí velkoformátové fotografie od nadané Barbory Berdychové) a vytříbenou kuchyní. Vaří tu vegetariánská jídla, inspiraci často hledají v kuchařce Bjukitchen. Většinou nevím, co si vybrat a překonám se a objednám si dvě až tři jídla naráz. A pak to všechno pomalu sním! 
 
2. Chvíle s architekturou 
Aby mi vytrávilo, udělám si procházku Husovou ulicí a kochám se všemi těmi nádhernými domy. 
 
3. V Liberci jako ve Francii
Když mi vytráví, zamířím do Le Bistra, nové francouzské restaurace v centru města. Vaří tu Claude, francouzský šéfkuchař, který se pak po jídle přijde zeptat, jak vám chutnalo, i obsluhu tvoří Francouzové a mluví s vámi sympatickou lámanou češtinou. Nikde jinde jsem neochutnala lepší cibulačku a taky každému doporučím nechat si místo na dezert. 
 
Lucie Tomišková, módní redaktorka
Tentokrát mě nadchlo několik filmových věcí. Shodou okolností jsou všechny laděné osmdesátkově. První byl film Sing street, což je taková stylová motivační a zároveň romantická hudební komedie zasazená dějem do irského Dublinu během osmdesátých let. A další je momentální super hit Netflixu – seriál Stranger Things. Nějakou chvíli jsem odolávala, protože je žánrově označený i jako horor a ty já zrovna nevyhledávám. Naštěstí jsem podlehla. Stranger Things vám už při prvních minutách připomene filmové hity ze sedmdesátých a osmdesátých let. Hlavně E.T. Mimozemšťana, Rošťáky nebo Poltergaist. Pokud jste tyhle filmy milovala, nenechte si to ujít! Je to napínavé a zábavné. V hlavní rolích parta malých sympatických kluků a Winona Ryder.
 
 
 
Dagmar Nováková, asistentka redakce
V obchodech už pomalu vytahují podzimni kolekce, pro mě ale léto ještě nekončí. V srpnu vyrážím na dovolenou a do kufru nezapomenu přibalit zbrusu nové espadrilky Paez. Pohodlnější letní boty totiž neznám! Hodí se k šatům i k šortkám a jejich barevné kombinace mě nikdy neomrzí. 
 
Ivona Horváth Souralová, redaktorka
Nedávno se v mém životě odehrály věci, které mě přiměly se zamyslet nad svým životem a jestli ho nenechávám příliš plynout jen tak (nechávám). A tak jsem se po letech rozhodla začít si psát deník. Protože na dlouhé vypisování nebývá čas a častěji než tužku mám v ruce svůj mobil, napsala jsem své kamarádce, která se vyzná v mobilních aplikacích, co by mi poradila. Na její radu jsem si stáhla appku One Day, kam si už tři týdny každý den zapisuju, co mě potěšilo, včetně drobností jako je sklenka dobrého vína nebo že jsem včera manželovi vyžehlila deset pruhovaných triček. Skvělé je, že se do těchto poznámek dají vkládat i fotky, které jsou mnohdy výmluvnější než slova. Mám radost, že jsem se do toho pustila, protože si mnohdy nepamatuju ani co jsem dělala o víkendu, a navíc si díky tomu uvědomuju i řadu příjemných drobností a drobných úspěchů, které by jinak bez povšimnutí navždy propadly mou děravou pamětí. 
 
Soňa Kotulková, kosmetická redaktorka
Právě teď je hlavní běžecká sezóna a samozřejmě nezahálím ani já. Mým novým přírůstkem jsou běžecké boty značky Skechers. Ne nadarmo získaly několik profi ocenění – jsou lehoučké, pohodlné a díky hrubší podrážce ideální na kombinovaný povrch. Já v nich běhám po silnici i po zpevněných cestách v přírodě. Díky povrchu z bezešvé síťoviny jsou prodyšné, skvěle větrají a už jsem v nich i pořádně zmokla. Nic se nestalo, doma jsem je vycapala papírem a nechala uschnout. A mimochodem, oceňuju i jejich růžový design!
 
 
MARIANNE MILUJE: Výlet do Liberce, boží seriál nebo deníček pro líné a zaneprázdněné

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie