Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

MOJE RÁNO: Moderátorka Lucie Špaková

Moderátorka Lucie Špaková poslední dobou nejraději snídá štrůdl. Tedy Štrůdl. Je to akce, kterou vymyslela – kreativní snídaně. Jedna taková proběhne zítra v Kině Lucerna od 9.30. Přidejte se!

Moje ráno:
Ještě nemám děti, které by mi ráno skákaly po hlavě, a tak si mohu ráno vychutnat sama se sebou. Většinou jsem velmi klidná. Protože je to pro mě jedna nejdůležitějších chvil celého dne. Naladím se na to, co mě ten den čeká a s kým se mám sejít. Ránem si tak nerušeně proplouvám. 
 
Nevím, co by v přírodě vzniklo zmutováním sovy a skřivana – ale v reálném životě jsem tento divnotvor asi já. Chodím spát kolem jedné ráno a od jara do podzimu jsem už v pět ráno – nebudu říkat, že na nohou, ale v takovém bdělém posedu. 
 
První věc po probuzení:
Usměju se. Někdy potřebuji víc času na nastartování, jindy jsem už od rána jak králíček duracell. Každopádně mám většinou dobrou náladu, jsem vděčná, že mám k dobru další krásný den. A tak jsem takový ranní požitkář. A pokud se vzbudím vedle osoby, kterou miluji, tak se pomiluji. 
 
Ranní rituály:
Každý den piju teplou vodu s citrónem. V koupelně se po sprše musím pořádně natřít oblíbeným kokosovým olejem. Téměř každé ráno si pouštím buď soundtrack z filmu Jíst, meditovat, milovat či meditační hudbu. 
 
Nejlepší snídaně:
Mám obrovskou spotřebu vajíček. Ty miluji na všechny způsoby. A pak také smoothie tzv. co dům dá. 
 
Moje meditace: 
Držím se hesla: Miluj všechno, co děláš, a medituj, ať děláš cokoliv. Ale na meditaci nedám dopustit. Meditovat jsem začala před několika lety a je to pro mě už absolutně nepostradatelná součást mého života. Dříve jsem ráno poslouchala řízené meditace, teď už se většinou naladím na své tělo a na patnáct až dvacet minut se ponořím sama do sebe. 
 
Včera a dnes:
Vyrůstala jsem se třemi mladšími sestrami, takže každé ráno bylo jako když se probudíte do divočiny. Bojovalo se o koupelnu, o větší svačinu, o oblečení, které jsem nacházela po celém domě ukryté ve skříních sester, takže za má ZEN rána dnes mohu poděkovat své velké rodině. 
 
Lucie Špaková a Štrůdl: O co jde?
Je to takový inspirativní happening, jednou za měsíc, na různá témata osobního rozvoje s hosty, kteří se nebáli vydat na svou vlastní cestu a dodávají lidem odvahu a recept, jak překonat překážky v realizaci vlastních vizí a projektů. Jde i o takový lidských market, na kterém i ty můžeš nabídnout svůj talent, směnit své schopnosti a dovednosti, a zároveň se nechat inspirovat nápady ostatních. Cílem je v podstatě inspirovat a pomáhat lidem, aby našli svou vizi a odvahu ji realizovat a vytvořili takový lidský štrůdl odvážlivců, kteří se budou na této cestě vzájemně inspirovat a pustí se do vlastních projektů.
 
Jak mě projekt kreativních snídaní napadl?
Každý v životě máme své sny a přání. A často se nám v hlavě rodí tisíce myšlenek a nápadů, jak je naplnit. Bohužel mají často jepičí život. Zastaví se o jakési plexisklo strachu, vnitřních pochyb, nedůvěry sama v sebe a reakcí okolí. Já byla ambasadorem nedotažených nápadů! Každý měsíc jsem měla v hlavě jiný projekt, který měl větší či menší potenciál na úspěch. Pořád jsem hledala něco, co by mě vnitřně naplňovalo a mělo smysl. Pak mi došlo, že tenhle kolotoč nových startů, nedokončených projektů a životního tápání v tom, co že je na tomhle světě mým „posláním“ zažije někdy každý. Snad skoro každý chce mít smysluplnou práci, žít život, který ho bude bavit a pracovat sám na sobě. A v tu chvíli mi to secvaklo…
 
Co: Vánoční štrůdl s Lucií Špakovou, Zdeňkou Pohlreichovou, Tomášem Klusem a šamankou Karaimi
Kde: Kino Lucerna
Kdy: 10. prosince od 9.30
 
 

Související články

Rodina a děti
Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Zahrada
Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny

Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness