Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

NAŠE RÁNO: Marika a Jirka, foodblogeři z Kitchenstory

Marika a Jirka jsou manželé. Manželé v kuchyni - tak se jmenuje i jejich kuchařka, kterou s nadšením zrovna připravují. Jak vstávají a čím si zpříjemňují rána?

Jaká jsou vaše rána?
J: Většinou to bývá ve spěchu, protože kvůli práci dost brzo vstávám a tak se mi někdy nechce z postele. Vždy se už těším na jaro/léto, kdy je slunce venku opravdu brzy, tak to si klidně přivstanu a dám si nějakou menší snídani.
M: Od března jsem na volné noze, a tak se moje rána výrazně změnila. Už nejsou v takovém spěchu, takže si rána docela užívám.

V kolik obvykle vstáváte?
J: Mám nastavený budík, většinou lehce po šesté hodině ráno, ale automaticky se už budím sám pár minut před budíkem, abych nevzbudil Mariku.
M: Díky tomu, že pracuju z domu vstávám mezi osmou až půl devátou. Pokud nemám domluvenou nějakou brzkou schůzku vstávám bez nařízení budíka.

Co je první věc, kterou uděláte po probuzení?
J: Už máme s naší kočkou Pepinou rituál. Vstává ráno se mnou a naše první cesta vede k její misce, aby dostala nažrat. Potom se zas vrátí za Marikou do postele.
M: Ještě než vylezu z postele, tak popřemýšlím, co mě celý den čeká. Pak se pomazlím s Pepinou a zapnu nějakou muziku. Ta mi pomůže se rozhejbat.

Jaké jsou vaše ranní rituály?
J: Jako rituál už beru, že s telefonem v ruce ráno kontroluju emaily, které přišly v noci a pak otevřu instagram. Taky jsem se ráno pustil do kliků a každé ráno se snažím alespoň chvíli si zacvičit. Je to to nejmenší, co po ránu může člověk pro sebe udělat. Je to přeci jen chvilka. Pak si s Marikou uvaříme dobrý čaj, nachystáme snídani a u společného stolu snídáme. U mě většinou nikdy nechybí jídlo z vajíček. Ať už to jsou míchaná vejce, volské oko nebo třeba ztracené vejce, to prostě musí být.  
M: Ze všeho nejdřív si vyčistím zuby, umyju si obličej a jdu vařit čaj. Pokud se nám to podaří, snídáme s Jirkou společně, většinou je to o víkendu. Jirka má rád slané snídaně a já mám radši ty sladké, tak vždycky se na stole najde od všeho trošku. Nejvíc mi udělá radost smoothie bowl nebo domácí ořechová granola.

Co vám pomáhá probudit se?
J: Nejvíce pomáhá, když člověk vstane hned na první zazvonění budíku a nebo když se třeba probudí sám od sebe třeba i 20 minut před budíkem. Tělo už je nastartované a každé další zdřímnutí ho pak akorát rozláme.
M: Na mně nejlíp funguje ranní sluníčko, když je den pod mrakem vůbec se mi nechce z postele.

Máte nějakou svou oblíbenou hudbu?
J: Máme doma gramofon, takže si na něm pouštíme desky. Teď naše nejhranější je asi Queen co jsme dostali od fotografa naší kuchařky k narozeninám. Na rozproudění krve tam pak máme třeba Bee Gees.
M: Gramofon používáme hodně a nejradši si pouštím Coldplay. Je to moje srdcová záležitost.

A ideální snídani?
J: Ideální snídaně je když je nás u stolu více  a můžeme tak posnídat v kruhu rodiny nebo přátel. Takhle přece chutná nejvíce, když jídlo sdílíme.
M: Naprosto souhlasím s Jirkou!
Nebo rozcvičku?
J: Snažím se každé ráno o alespoň 70 kliků. Někdy to vyjde, jindy zas ne, ale chtěl bych z toho vypěstovat zvyk.
M: Se mnou je to horší. Když vyběhnu do parku, je to úspěch. Musím na sobě v tomto směru ještě zapracovat.

Snídaně jsou u Mariky a Jirky tak oblíbené, že jim věnují celou jednu kapitolu v chystané kuchařce Manželé v kuchyni. Můžete je podpořit v kampani na HitHitu.cz (https://www.hithit.com/cs/project/3521/kucharka-manzele-v-kuchyni).

Manželé v kuchyni

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu