Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Pozvání na charitativní špacír

V roce 2020 bude v Praze žít 22% lidí starších 65 let. Praha má nejvyšší počet seniorů v České republice již nyní. Staří lidé jsou na okraji zájmu jak společnosti, tak většiny dárců.

Redakce Marianne | 20. 05. 2016

Domov Sue Ryder pravidelně pořádá benefiční akce, jejichž výtěžek putuje na pomoc seniorům. Jednou z nich je Večerní špacír aneb máš proč jít. Jedná se o charitativní pochod za důstojné stáří. Letošní ročník odstartuje v pátek 3. června v 17.00 hodin na Vyšehradě.

Trasa špacíru vede z Vyšehradu přes park Jezerka až do sídla pořádající organizace v Michli. Start a možnost registrace na místě je na Starém purkrabství od 17 hodin. V cíli špacíru – v Michelském dvoře, pak účastníky čeká koncert, občerstvení a ve 22 hodin bude akce ukončena.

Důvodem, proč jít spolu s námi je jednak zážitek z netradiční akce, aktivním pohybem pomáháte dobré věci a také podpoříte myšlenku důstojného stáří.

O Domově Sue Ryder

Domov Sue Ryder své služby nabízí již 18 let. Není to jenom domov pro seniory, ale nabízí řešení v různých etapách stáří - od doprovodu osamělého seniora na každodenní procházce se psem v místě jeho bydliště až po důstojnou paliativní péči trvale ležícím klientům v posledních fázích života.

V současné době nabízí Domov široké spektrum služeb. Neoddělitelnou součástí Domova jsou dobročinné obchody, restaurace, aktivity v Michelském dvoře i činnost fundrasingového oddělení, bez jehož práce by Domov nemohl existovat.

„V Domově Sue Ryder klademe důraz na komplexnost péče. V našem pojetí to znamená, že chceme umožnit prožít důstojné stáří nejen seniorům, ale zároveň chceme usnadnit toto období také jejich blízkým. Tak jako není lehké pro člověka samého přijmout stáří své, často je zneklidňující a stísňující přijmout fakt, že náš blízký a milovaný člověk stárne, ubývá mu sil, energie, zhoršují se jeho zdravotní problémy…. „ říká ředitel Domova Sue Ryder Matěj Lejsal. A pokračuje: „Nechceme tedy pouze pečovat o seniory, chceme provázet je i jejich blízké obdobím stárnutí a často zdravotních a sociálních problémů s tím spojených. Nedílnou součástí tohoto provázení je osvěta a poradenství jak pro seniory, tak pro jejich blízké. Můžeme jim pomoci při formulaci potřeb a nabídnutí možností pro jejich uspokojení, aby rozhodování, jak dál, probíhalo pro samotného seniora, tak pečující rodinu v klidu a s dostatkem informací. Dnes by měla být již samozřejmostí péče profesionální, efektivní a důstojná, zároveň by měla uspokojovat celou škálu potřeb – fyzických, sociálních, psychických ale také například spirituálních.“

Dalším cílem všech, kteří v Sue Ryder pracují, je rozvoj poradenství a zprostředkování kontaktů na další služby. Již v současné době je toto zařízení místem praxí pro budoucí profesionály, pořádají zde školení a setkání kolegů z praxe. V roce 2018 oslaví tato organizace 20 let výročí založení a chystá sobě i veřejnosti dárek.

Více informací o Domově Sue Ryder najdete na webu organizace www.sue-ryder.cz

spacir

Pozvání na charitativní špacír

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie