Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Studenti v akci: Artsemestr na VŠUP

Jsou mladí a nadějní. Jejich revírem jsou putyky nevalné pověsti a pražské Staré Město, kam můžete nyní zavítat i vy. Vysoká škola uměleckoprůmyslová ve svých prostorách totiž od 14. do 24. února pořádá tradiční Artsemestr.

Redakce Marianne | 13. 02. 2013

vrba

Pravidelná prezentace prací studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pro širokou veřejnost je opět tady! Studenti zde budou vystavovat to nejhodnotnější ze své semestrální tvorby. Těšit se můžete například na díla z oblasti architektury, designu, volného umění, grafiky a užitého umění.

Akci ve středu 13. února od 18 hodin zahájí vernisáž a následující dny už budou historické prostory budovy na Palachově náměstí sloužit k návštěvám a prohlídkám jednotlivých ateliérů. Katedry De

sign, Architektura, Volné umění, Užité umění a Grafika budou prezentovat kompletní tvorbu svých studentů za minulý semestr. V jednom patře bude vystavena současná malba, originálně zpracované sochy, futuristické vize studentů architektury, nové designy užitých předmětů nebo inspirativní šperky a oděvy.

V Ateliéru sochy Dominika Langa a Edit Jeřábkové vzniklo několik prací na téma „V kresbě socha, v soše kresba“. Zaujalo nás například dílo nazvané Kult smutečních vrb od Markéty Jáchimové, které svým vzhledem připomíná starodávné kultovní předměty. Autorka zároveň použila nevšední materiál – lidské vlasy, které

zkombinovala se dřevem.

Pavla Podsedníková z Ateliéru designu oděvu a obuvi, který vede Liběna

pavla_podsednikovaRochová, se zamyslela nad masovou tvorbou. Místo sériové výroby však vsadila na individualizaci. Jako svou diplomovou práci totiž vytvořila Instantní boty určené přímo pro svoji nohu. Pozornost zcela jistě upoutá i nadějná studentka Monika Krobová, která byla nominována na Cenu šéfredaktorů za nejlepší módní kolekci v rámci Designbloku 2012. Na půdě Vysoké školy uměleckoprůmyslové si budete moci prohlédnout její kabáty.

Přijďte se i vy nadýchat jedinečné atmosféry, které prostředí této prestižní vysoké školy nabízí!

Artsemestr

14. 2.–23. 2. 2013 (vernisáž 13. 2. od 18.00)

Otevřeno denně 10.00–18.00

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

náměstí Jana Palacha 80, Praha 1

Studenti v akci: Artsemestr na VŠUP