Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Vary žijí i v zimě!

Rok co rok první červencový týden praskají Karlovy Vary ve švech. Sjíždějí se sem filmoví nadšenci z celého světa. Toto lázeňské město má ale osobitou atmosféru také v zimě. Jeho návštěvu vám doporučujeme i v tyto dny!

Redakce Marianne | 11. 12. 2012

Závodníci na pěší zóně

Nenechte se zmást mírumilovnou podobou tohoto města v létě. Karlovy Vary jsou obklopené Krušnými horami, a když sem vyrazíte v zimě z pražské metropole, můžete být překvapeni nemalými závějemi sněhu. Nenadělí-li sníh příroda, Varáci si poradí po svém! Milují totiž zimní radovánky a každoročně na Štěpána na hlavní třídě T. G. Masaryka pořádají Carlsbad Ski Sprint. V samotném centru města se tak na lyžích prohánějí běžkaři a nadšení diváci je povzbuzují. Budete-li zde na první a druhý svátek vánoční, určitě si tuto akci nenechte ujít!

skisprint_01

Na drink, skvělou hudbu i za sportem…

Zajděte do klubu Masařka (Smetanovy sady, Karlovy Vary 1). Kromě živých vystoupení začínajících kapel z celé České republiky zde narazíte i na solidní DJ základnu. V prvním patře budovy, která se nachází nedaleko Lázní V., naleznete i první horolezeckou stěnu v Karlových Varech. Aktuální informace z dění klubu a program akcí se dozvíte ZDE.

2fX91uv7xllD34nVJUJVJrsNgqU2MPFR

Místo s atmosférou

Hledáte neturistickou restauraci na dohled od centra? Zkuste podnik zvaný Na Blbým místě v Rybářích (Sokolovská 81). Lidové ceny, přívětivý interiér a ještě vlídnější obsluha – co víc si přát? Z jídelního lístku doporučujeme domácí nočky a grilovaná vepřová žebra. Dobrou chuť!

1522-preview-bez-nazvu-2

Karlovarský zlatý mok

Do Varů už nemusíte jezdit jen za léčebnými prameny a becherovkou! Žhavou novinkou letošního podzimu je po více než deseti letech znovuzrození karlovarského piva Karel IV. Jeho výroba se z Rybář přesunula do centra Karlových Varů. Ochutnat ho můžete například ve zbrusu nové pivnici Becher Platz situované v Jan Becher Muzeum na třídě T. G. M.

Záchodková kultura

Absolventi grafického designu si před lety v prostorách bývalých veřejných záchodků nedaleko autobusového nádraží otevřeli galerii. Pojmenovali ji Supermarket WC a ihned se stala místem, kde se kromě umělců a kultury setkávají i mladí lidé a dějí se zde opravdu zajímavé věci.

karlovy-vary-galerie-supermarket-wc-exterier

Postaví vás zpátky na nohy

Když už si zajedete do lázní, máme pro vás také tip, kde si nejlépe odpočinout. Zkuste například lázně nejluxusnějšího hotelu v Karlových Varech. V Pupp Royal Spa můžete kromě klasické lázeňské léčby podstoupit i kvalitní péči o chrup, procedury zaměřené na celotělovou kosmetiku a léčbu celulitidy. Vyzkoušet můžete také uvolňující aroma masáž.

Depositphotos_3729891_xs

Chystáte se na výlet do Karlových Varů? Soutěžte v naší dnešní vánoční soutěži a přenocujte v Grandhotelu Pupp!


Související články

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat