Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Vybíráte školku pro dítě? Projekt nejskolky.cz vám pomůže

Pro dnešní internetovou generaci je samozřejmostí, že téměř všechny informace a rady do života hledá právě na webu. Internet totiž dává odpověď skoro na všechny otázky. Projekt www.nejskolky.cz se snaží odpovědět na otázky typu „Jaká školka bude nejvhodnější pro moji ratolest?“

Redakce Marianne | 12. 09. 2014


Tisíce maminek tak mohou být v klidu. Web www.nejskolky.cz jim nabídne přehledný systém, ve kterém zjistí, jaké potenciální předškolní zařízení připadá pro jejich dítě v úvahu. Pokud nerozhoduje čistě geografická poloha, bude každá maminka (nebo tatínek) nadšená, že se dozví o konkrétní školce víc. Samozřejmostí je rozdělení na soukromé/veřejné školky, ale hledat můžete například i církevní nebo lesní školky. Dále můžete vybírat vyučovací jazyk a také vzdělávací program, kterým se školka profiluje. V profilu každé školky pak najdeme to nejpraktičtější: kompletní kontakty.

Co bude pro moje dítě nejlepší?

Rozhodování o tom, jakou mateřskou školku si pro svoje dítě vybereme, je spojeno se spoustou otázek, které si rodiče kladou a na které hledají odpověď. Mám raději zvolit školku, ve které se učí anglický jazyk, nebo francouzský? Jak si mám být jistá, že výuka bude profesionální? Jaké má školka zázemí? Je paní ředitelka osoba na svém místě? Co bude pro moje robátko to nejlepší? Na www.nejskolky.cz najdete systém, který se zařazuje spíše mezi sociální sítě. Každý uživatel totiž může danou školku ohodnotit. Tři základní hodnotící kritéria jsou celkem logická: personál, program a prostory. Z těchto tří kategorií se pak průměruje i celková výsledná známka, kterou se jednotlivá školka může na webu honosit. Samozřejmostí je, že každý návštěvník může přidávat komentáře k profilu školky, a poskytnout tak ostatním rodičům detailnější pohled na zvažovanou školku.

Novinkou, kterou najdete na serveru www.nejskolky.cz, je žebříček nejlepších školek podle hodnocení rodičů sestavený dle jednotlivých krajů. Tento žebříček poskytne rodičům další měřítko pro výběr školky nebo jesliček.