Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Zveme vás k potápění na Maledivách a na golf do Abú Dhabí

Pokud už jste unavení zataženou oblohou a sychravými šedivými dny, vydejte se za teplem a rekreací do exotických destinací. Na Maledivách si přijdou na své vášniví potápěči a milovníci vodních sportů, Abú Dhabí je zase rájem pro ctitele golfu.

Redakce Marianne | 6. 03. 2013

Pod hladinu se šnorchlem nebo ponorkou

Na tisíc korálových ostrůvků v Indickém oceánu jezdí hlavně zamilované páry, ale nenudí se tu ani rodiny s dětmi nebo mladí lidé. Slunce tam svítí celý rok, teploty se pohybují kolem třiceti stupňů a moře má jen o pár stupňů méně. Největším lákadlem je ale svět, který se skrývá pod hladinou a kde se prohánějí pestrobarevné rybky, želvy, rejnoci nebo delfíni.

Na Maledivy začali turisté jezdit až na počátku 70. let a od té doby je souostroví populární kvůli průzračným lagunám, plážím s bílým pískem a podmořskému světu. Nemusíte být nutně zdatní potápěči, abyste si to tu užili. Všechny resorty vám zajistí zkušené instruktory a vybavení prvotřídní kvality. A pokud vyrazíte na Maledivy s menšími dětmi, ponořte se do téměř čtyřicetimetrové hloubky s vyhlídkovou ponorkou Whale Submarine.

Maledivy_ostrov

Potápění vás nebere? A co surfing, vodní lyžování, plavba na katamaránu nebo jízda na kajaku? Některé resorty nabízejí i noční rybaření, a tak si můžete pochutnat i na vlastnoručně ulovených rybách.

Tip: Vyrazte na Maledivy co nejdříve. Podle vědců se rovníkový ráj potýká se stále se zvyšující hladinou oceánu, což je při průměrné nadměrné výšce ostrova 1 metr skutečně na pováženou. Maledivy by se tak mohly brzy stát další Atlantidou. České aerolinie vás do hlavního města souostroví Malé dopraví 2× týdně z Prahy. Mezi jednotlivými ostrovy na Maledivách, z nichž některé jsou zcela neobydlené, se pak můžete pohybovat buď lodí, nebo hydroplánem.

Hole-in-one s výhledem na Perský záliv

Arabské slunce, písečné duny, zelené palmy, moře na dohled a nespočetné množství golfových jamek. Tak vypadá zimní golfová sezona. Za podobnou nádherou se však musíte vydat za brány starého kontinentu a navštívit pohádkové Abú Dhabí.

V přímořském Abú Dhabí se nachází šest hřišť, přičemž tři z nich patří mezi absolutní světovou špičku. Například Abú Dhabí Golf Club již několikrát hostil HSBC golfový turnaj evropské ligy PGA a Yas Links je prvním linksovým hřištěm na Středním východě. Navrhoval ho přední světový architekt golfových hracích ploch Kyle Phillips a kromě klasické ‚osmnáctky‘ nabízí i devítijamkovou akademii.

Abu_Dhabi_Golf_Club_Hole_8

Patříte-li mezi zkušené hráče, oceníte náročnost a zajímavý design hřiště Saadiyat Beach Golf Club, jehož autorem je legenda Gary Player. Nabízí 67 bunkerů na 10 hektarech a je výzvou i pro profesionální golfisty. Hřiště je vybudováno podle přísných ekologických zásad a s obrovským respektem k okolní přírodě. Není tedy divu, že při hře na jamky táhnoucí se podél pobřeží můžete zahlédnout v Perském zálivu chráněný druh želvy karety pravé.

Abu_Dhabi_Saadiyat_Beach_Golf_Club

V Abú Dhabí ale nejde jen o dobrý odpal a snížení handicapu. Prostředí, ve kterém hrajete, je naprosto unikátní, přináší nové zážitky a nabízí kompletní servis pro hráče všech kategorií. I proto získalo hlavní město stejnojmenného arabského emirátu cenu pro golfovou destinaci roku 2012 pro oblast Afriky a států Perského zálivu.

Tip: Do Abú Dhabí létají z Letiště Václava Havla Praha 4× týdně České aerolinie. Na prvotřídní kvalitu se cestující mohou těšit nejen na golfových hřištích, ale už na palubě letadel. Užijte si dovolenou od začátku do konce.

Související články

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu