Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Srpnový Venkov & styl je právě v prodeji

Info ikona
Marianne Venkov & styl 0821

V létě se ve společnosti časopisu Marianne Venkov & styl budete bavit i inspirovat. Vezmeme vás na pouť, k vodě či za vílou Egerií do západních Čech. Připravili jsme pro vás také řadu receptů a zajímavé tvoření.

Iveta Vařečková | 27. 07. 2021

Domek jako kotva

Paní Zdenka si bydlení v Berouně v těsné blízkosti městských hradeb pořídila před více než dvaceti lety. Naplno si však pohodlí, kolorit i sousedské vztahy užívá až poslední roky.

Info ikona
Venkov & styl bydlení

Muž mnoha řemesel

Do malebné slovácké vsi Hroznová Lhota jsme se vypravili za výtvarníkem Františkem Pavlicou. Provozuje tady litografickou dílnu, do které se sjíždějí umělci z Čech, Moravy i Slovenska. Naše reportáž vás podrobně zasvětí do jeho umění.

Info ikona
Venkov & styl řemeslo

Král pozdního léta

V době, kdy většině okrasných keřů dochází dech, přichází velká chvíle ibišku. Při pohledu na něj se mnohým vybaví vzpomínky na dovolenou v exotických zemích. Do Evropy byl dovezen v 17. století a postupem času se začal objevovat na mnoha místech.

Info ikona
Venkov & styl Příroda

Přes řeku s převozníkem

Střední Čechy byly a stále jsou krajem přívozů a převozníků. My jsme se z jednoho břehu na druhý svezli poetickým sázavským přívozem pod zříceninou hradu Zlenice. A během toho se zaposlouchali do vyprávění Vojtěcha Kašpara, zdejšího archeologa-převozníka.

Info ikona
Venkov & styl tradice

Radost na potoce

Klapot vodních mlýnků se kdysi ozýval k potěšení menších i větších dětí téměř z každého potůčku. Rozhodli jsme se tuto tradici obnovit a zasvětit vás do výroby mlýnku čtyřlopatkového a klapacího.

Info ikona
Venkov & styl Děti

Srpnové číslo Marianne Venkov & styl je v prodeji od 29. července. Časopis si nyní můžete objednat. Přijde vám do schránky, aniž byste platili poštovné. Více se dozvíte ZDE.