Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Vychází listopadový Venkov & styl

Od pradávna se v předposledním měsíci roku lidé zastavují, aby vzpomenuli na své blízké, kteří je opustili navždy. Zároveň je listopad spojován s bujarou oslavou konce hospodářského roku, kterou nevynecháme ani my.

Eva Všetíčková | 25. 10. 2019

Nahlédneme do příběhu o svatém Martinovi, jehož bedlivě 11. listopadu vyhlížíme. Chybět nebudou ani sváteční recepty. Kromě pečené husy s jablky můžete vyzkoušet husí játra se slaninou a lokšemi nebo si vyhradit půl hodinu na přípravu tradičních martinských rohlíčků.

Dozvíte se, proč a jak sbírat jeřabinu, které se mnohdy lidé (na rozdíl od ptáků) vyhýbají. Zavedeme vás do kouzelné zahrady v Anglii, v níž se povedlo nemožné - skloubit praktický mužský a romantický ženský pohled na svět.

Na cestách vás seznámíme s vinařem, jenž si své řemeslo zamiloval i bez předků s vinohrady. A pak se vydáme na Slovensko do Banskobystrického kraje, kde v obci Badín vzniká fujara, hudební nástroj od roku 2008 zapsaný na seznam nehmotného dědictví UNESCO.

A pokud vás více láká zůstat doma, poradíme vám s výběrem kamen.

Ať se pustíte do čtení se skleničkou svatomartinského vína nebo hrnkem bylinkového čaje, přejeme vám, ať vás listopadový Venkov & styl baví.

Pokud byste si chtěli časopis předplatit, více se dozvíte zde