Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Podzimní objevování Evropy aneb Kam nyní vyrazit do zahraničí?

Cestování není pouze letní záležitostí. S rozmachem nízkonákladových leteckých spojů máme nyní možnost vyrazit do zahraničí téměř kdykoliv v průběhu roku, a to za velmi výhodné ceny. Která místa se tedy nyní vyplatí navštívit a co od nich očekávat?

Promotion | 23. 10. 2018

Za sluncem do Itálie

Podzim v Itálii je více než příjemný. Davy turistů již pomalu odjíždí domů, teploty jsou mírné a ceny o mnoho nižší nežli v hlavní letní sezóně. V současné době jsou nabízeny velmi výhodné lety především do Milána a Pisy.

Milán - centrum módy a kultury

milan

Milán je druhým největším městem Itálie a do našeho povědomí se zapsalo především jako město módy a obchodu. Avšak i ti, kteří nejsou tolik uchváceni módou, zde najdou zajímavá místa a památky, kterým není obdoby. Dominantou města je gotická Katedrála Narození Panny Marie, jejíž stavba byla započata již ve 14. století. Za návštěvu rovněž stojí renesanční hrad Sforzesco, který byl sídlem proslulé rodiny Sforzů a dnes rovněž slouží jako muzeum sochařského umění.

Proslulá Pisa

kk

Město Pisa je známé především díky Šikmé věži, jež se zde nachází. Málokdo však ví, že se Šikmá věž nachází na Náměstí Zázraků, kde stojí neméně krásná katedrála a baptisterium. Tyto památky jsou sice dominantou města, avšak samotná Pisa je též velmi malebná. Téměř každý dům je zde specifický a má svojí vlastní historii.

Historické Maďarsko

Maďarsko je známé svými majestátními termálními lázněmi a historickými skvosty. Na podzim se vyplatí vyrazit zejména do Budapeště, která je v tomto období nejoblíbenější a rovněž cenově nejvýhodnější.

Budapešť

jj

Budapešť je hlavním městem Maďarska a zároveň jeho hospodářským a kulturním centrem. Budapešť zažila období Římanů, tureckou nadvládu u Habsburskou monarchii. Ze všech epoch se v tomto městě dochovaly zajímavé památky, které stojí za návštěvu. Rovněž se vyplatí navštívit Markétin ostrov s jeho mohutným parkem, Matyášův chrám nebo například Országház, tedy budovu Parlamentu, která je jednou z nejvíce fotografovaných budov ve městě.

Tip na závěr

Ať se již rozhodnete pro kterékoliv město, vždy dbejte na řádnou přípravu, která by měla zahrnovat i sjednání kvalitního pojištění na cesty. Cestovní pojištění nabízí komplexní ochranu pro celou škálu nenadálých životních situací jako je ztráta zavazadel, ošetření úrazu nebo například zajištění nezbytných léků.