Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Ukrytý poklad jménem Malta

Objevte historii, kulturu a výbornou kuchyni 7000 let staré země.

Promotion | 19. 02. 2020

Na Maltě dýchá historie z každého koutu. Najdete zde obdivuhodný počet historických památek - 9 UNESCO objektů, včetně hlavního města Valletty. Počínaje unikátními megalitickými chrámy, které patří mezi nejstarší stavby na světě, katakombami z doby románské, středověkými městy, konče mimořádným architektonickým a uměleckým odkazem Maltézských rytířů. S přímou linkou letecké společnosti Air Malta se za těmito historickými skvosty dostanete již od března dvakrát týdně.

pr

Nasajte slunce

Není lepší místo, kde nachytat sluneční paprsky než na Maltě. Hlavní město Valletta bylo totiž oceněno jako nejslunečnější místo v Evropě. Slunce zde svítí až o sto hodin víc než v pořadí druhém Marseilles.

Obzvláště příjemné je zde jaro. Zima se pomalu vytrácí a horké léto je ještě daleko, a to je ideální období pro poznávání Malty.

Vydejte se na výlet

Pokud jste nadšenci pěších výletů, určitě si Maltu oblíbíte. Jízdou místní veřejnou dopravou se za krátký čas dostanete do krásné přírody. Trekking na ostrově Gozo, krátké procházky na ostrově Comino, nebo na jihu Malty jsou fantastickým způsobem, jak poznat ostrovy z jiného úhlu.

pr

Ponořte se

Na Maltě najdete spoustu písečných a skalnatých pláží, zálivů i zátok, kde je možné ponořit se do křišťálově modrého moře. V kombinaci s nádherným počasím zde naleznete ideální podmínky pro koupání. Pro milovníky potápění nabízí Malta podmořské útesy, potopené vraky lodí a jeskyně. Viditelnost je až 40 m do hloubky.

Zvedněte hlavu

V jarním období zde není jen krásná příroda, ale uchvátí vás i mezinárodní festival ohňostrojů. Festival nabízí velkolepou podívanou s kulisami barokní Valletty. Přední pyrotechnické společnosti z celého světa soutěží s místními továrnami na ohňostroje, aby předvedli neuvěřitelnou choreografii doprovázenou tóny hudby.

pr

Vítejte na palubě

Malta je vzdálena pouhé 2,5 hodiny letem z Česka a řadí se mezi nejlepší prázdninové destinace. Letecká společnost Air Malta je národním dopravcem maltského souostroví. Air Malta spojuje Česko s Maltou 2 x týdně od března a 3 lety týdně od dubna do konce října. Přijďte se přesvědčit, kolik úžasného a překvapivého je zabaleno v balíčku jednoho malého souostroví a proč je tato destinace tak oblíbená.

mal