Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Tipy na zajímavé destinace pro dovolenou v Řecku

Komerční článek - Vyjmenovat všechny oblíbené turistické destinace na řecké pevnině i přilehlých ostrovech by vydalo na celou knihu. Na tomto místě se proto zaměříme pouze na několik z nich, které ovšem patří k nejoblíbenějším.

Redakce Marianne | 2. 12. 2013

Propagace firmy Greece Tours. Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.


Když se řekne „dovolená v Řecku“, každý si zřejmě představí něco jiného. Pro někoho je tento přímořský stát symbolem vodních radovánek, jiný zde bude hledat tisíce let staré památky a další překrásné přírodní scenérie. V Řecku je skutečně možno nalézt stovky zajímavých destinací, pojďme se tedy na některé z nich podívat blíže.

Kam vyrazit za sluncem, k vodě i za památkami?

K Řecku patří tisíce ostrovů, z nichž některé přinášejí podmínky k ideální dovolené, a to jak pro pobytové, tak pro poznávací zájezdy. Řecko zkrátka můžete objevovat z mnoha různých úhlů. Zde je několik tipů:

  • Dovolená Korfu: dlouhodobě jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Ostrov Korfu je největším iónským ostrovem a naleznete zde nejen úžasnou přírodu a pláže, ale také špičkové golfové hřiště!

  • Dovolená Lesbos: ostrov s aurou mytických časů. Lesbos (viz tady) Vás dostane již tím, že zde nenaleznete přeplněné pláže, neboť masová turistika sem (prozatím) nedorazila. Pokud navíc hledáte ubytování v Řecku poblíž léčivých termálních pramenů, zde máte možnost.

  • Dovolená Kos: ideální místo pro milenecké páry nebo pro novomanžele na svatební cestě. Zapadající slunce, romantické procházky po pobřeží a všude okolo modř moře a zeleň okolní flóry. Lze si představit krásnější líbánky?

  • Dovolená Rhodos: další oblíbená destinace pro turisty z celého světa. Rhodos je nazýván „ostrovem slunce“, což není náhoda. Navíc zde naleznete celou řadu zajímavých historických památek.

  • Dovolená Mykonos: ostrov nabízející nejen nádherné pláže, ale také pestrý noční život. Pokud tedy ráda vyrazíte i na dovolené za zábavou, Mykonos Vám toto přání splní.

Na závěr se sluší dodat následující – chcete-li za podobný zájezd ušetřit, můžete pochopitelně využít nabídku Last Minute Řecko některé z cestovních kanceláří, jako je kupříkladu Greece Tours.

Související články

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Řemesla
Zapomenutá řemesla: Šrotéř, hamerník a další. Jejich náplň práce dnes už neznáme

Zapomenutá řemesla: Šrotéř, hamerník a další. Jejich náplň práce dnes už neznáme

Dobrý nápad
Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!

Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!

Cestování
Cestujeme po Česku: Poznejte místo, kde žily ženy s tajemnými schopnostmi

Cestujeme po Česku: Poznejte místo, kde žily ženy s tajemnými schopnostmi