Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina

Mnoho rodičů se přiklání k soukromým mateřským školám

Info ikona
LFP

Kdysi dávno platilo takové pravidlo, že do soukromých mateřských škol chodily jen děti z velmi bohatých rodin. V současnosti to už ale není úplně taková pravda. Mnoho rodičů se v poslední době přiklání k tomu, že své dítě umístí do soukromé mateřské školy, a to z několika důvodů.

Promotion | 27. 09. 2023

Proč jsou tyto mateřské školy tak oblíbené?

Pokud se ptáte, proč se rodiče rozhodnou dát své dítě do soukromé mateřské školy, důvodů je několik. Pokud bychom je měli přiblížit, tak mezi těmito důvody bychom mohli najít například individuální přístup, redukovaný počet žáků ve třídách, vysokou kvalitu vzdělávání, krásnou přírodu v okolí, moderní prostory a vybavení, a dokonce i stravování. Tyto přednosti, které soukromé mateřské školy nabízejí pro ratolesti, které je navštěvují, jsou pro rodiče velkým lákadlem. A jelikož každému rodiči na své ratolesti velmi záleží a chce pro ni jen to nejlepší, tak jsou i z tohoto důvodu ochotni investovat více finančních prostředků pro zajištění těchto výhod.

Výhody soukromých školek

Tak jak jsme již výše v textu naznačili tyto výhody, pojďme si je trošku víc přiblížit.

Individuální přístup. Jedním z hlavních benefitů, které soukromá školka nabízí, je to, že k dětem přistupují individuálně, což je samozřejmě velmi důležité. Vzhledem k tomu, že se ve školkách vyskytují třídy s nižším počtem žáků ve třídách, mají učitelé více času na interakci s každým dítětem. To v praxi znamená, že vzdělávací plán je přizpůsoben konkrétním potřebám a schopnostem každého jednoho žáka. Učitelé mohou lépe monitorovat pokrok a pomáhat dětem v oblastech, kde potřebují dodatečnou podporu a to je velmi dobrou přípravou do základní školy.

Kvalitní vzdělávání. V těchto školkách se velmi často investuje do kvalifikovaného pedagogického personálu a moderních vzdělávacích metod. To zahrnuje i přístup k nejnovějším výzkumným poznatkům v oblasti pedagogiky a psychologie dětí. Takže při takovém kvalitním vzdělávání mají děti přístup k výuce, která je nejen kvalitní, ale také relevantní pro jejich individuální potřeby.

Moderní prostory a vybavení. V tomto případě je samozřejmé, že prostředí soukromých mateřských škol je vizuálem a vybavením velmi moderní. Prostory jsou obvykle dobře navrženy a vybaveny moderními učebnami, knihovnami, umělými hřišti a dalšími zařízeními. Takové prostředí má velmi velký vliv na podporu kreativity, rozvoj dovedností a pohodlí dětí.

Přítomnost přírody. Některé soukromé mateřské školy jsou situovány na místech, kde je přítomna krásná příroda. Je velmi podstatné, aby si děti od malička budovaly lásku k přírodě. Pokud se školky nacházejí v takovém prostředí, děti budou mít možnost poznávat přírodu, být v lepším a zdravějším prostředí a vytvářet si vztah k ekologii. Procházky a aktivity venku v krásné přírodě také přispívají k celkovému zdraví dětí. Soukromé mateřské školy provozované v rámci škol umožňují dětem poznat tuto přírodu přímo na místě.

Bio a zdravá strava. Některé soukromé školy kladou důraz na zdravé stravování pro děti. Zdravé stravování je základ a klíč ke zdravému tělu. A jelikož velmi mnoho rodičů holduje zdravému životnímu stylu a zdravému stravování, určitě tomu chtějí vést i své děti. Soukromé mš, které nabízejí čerstvá a vyvážená jídla, kladou často důraz na organické a bio potraviny. Tímto způsobem přispívají ke zdravému vývoji dětí a učí je zdravým stravovacím návykům.

To že mají soukromé mateřské školy mnoho výhod však neznamená, že státní mateřské školy jsou špatné. Najdou se i takové veřejné mateřské školy, které kvalitou nezaostávají. Kvalita může být stejně dobrá jako v soukromé instituci. Je ale velmi důležité zkontrolovat si kvalitu předem, například přes recenze jiných rodičů. To, jaký výběr uděláte vy, je jen a jen na vás. Podstatné je, aby vaše dítě dostalo to, co v tomto věku jako přípravu do života potřebuje.

Měření